2010-01-12 12:01:04

Kurator działa na niekorzyść Stali Rzeszów?

Podobne tematy Stal Rzeszów
Adam Pilecki, wprowadzony do Stali Rzeszów kurator, w porozumieniu z Biurem Gospodarki Mieniem najprawdopodobniej zmieni umowę dotyczącą dzierżawy stadionu miejskiego przez Stal - czytamy na oficjalnej stronie sekcji piłkarskiej rzeszowskiej Stali. Może ona być dla klubu bardzo niekorzystna.
 

Spróbujmy przedstawić sprawę od początku:

  • w 2005 roku Walne Zebranie członków klubu upoważnia Zarząd do oddania stadionu wraz z resztą nieruchomości (o szacunkowej wartości 30 mln zł) miastu Rzeszów. Cel – budowa nowego stadionu ze znacznym wsparciem funduszy europejskich
  • po przejęciu stadionu miasto podpisało umowę ze Stalą na dzierżawę stadionu (zakładającą 10 letni okres wypowiedzenia)
  • miasto ogłasza przetarg - najpierw na wykonanie dokumentacji potem na wykonanie stadionu.
  • w połowie listopada 2009 (po 3 latach obowiazywania umowy) urzędnicy miejscy zorientowali się że obecna umowa dzierżawy stadionu przez Stal uniemożliwia 85% dofinansowanie jego budowy
  • 27 listopada 2009 nie dochodzi do skutku Nadzwyczajne Walne Zebranie członków klubu – zwołane w celu uchwalenia nowego statutu
  • na początku grudnia w klubie pojawia się kurator – okazuje się że od 9 maja 2009 Zarząd Klubu z prezesem na czele działa nielegalnie (ponieważ minęło 4 lata od poprzedniego Walnego)
  • 28 grudnia prezes Resovii Aleksander Bentkowski publikuje list w którym pyta o możliwość występów Resovii na Stadionie Miejskim
  • na początku stycznia 2010 wypowiedzenie otrzymuje dotychczasowy prezes Stali Władysław Prygoń
  • w styczniu kurator chce zmienić umowę dzierżawy obiektu, tak aby miasto mogło wypowiedzieć ją Stali z okresem wypowiedzenia 3 miesiące (zamiast – przypomnijmy – 10 lat).

Kurator jest nieuchwytny dla prasy i unika wypowiedzi. Nie ma żadnych informacji co do modelu zarządzania nowym stadionem przez miasto. Czy będzie to spółka typu ROSiR (może nawet stadion zostanie włączony w jego struktury) czy też zostanie wyłoniony zarządca nowego obiektu? Czy Stal będzie mogła korzystać z nowego stadionu na preferencyjnych warunkach?

Czy niezależny organ jakim jest kurator powinien godzić się na niekorzystne zmiany w umowie z miastem? Wszak został on powołany przez sąd jedynie do przeprowadzenia nowych wyborów i dobrego zarządzania zastanym w klubie mieniem.
 
źródło: pilka.stal.rzeszow.pl

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

rzeszow 2010-01-12 12:59:16 0 0

Porażka... zaorać obydwa stadiony i wybudować jeden miejski. BĘDZIE SPOKÓJ!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem