2016-01-17 10:19:03

Historyczne mecze: Stal Rzeszów - Wisła Kraków 2-1, rok 1991 [WIDEO]

Wracamy do meczu Stal Rzeszów - Wisła Kraków z marca 1991 roku. Było to spotkanie w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Rzeszowianie wygrali 2-1.

Piłkarze Stali Rzeszów, którzy występowali wtedy w II lidze, wyszli na prowadzenie w 73. minucie spotkania po trafieniu Ryszarda Zielińskiego.

W 85. minucie wyrównującego gola dla Wisły Kraków strzelił Zbigniew Gręda i o końcowym wyniku zadecydować miała dogrywka.

Decydujący gol padł dopiero w 119. minucie. Ku uciesze kibiców Stali Rzeszów gola na wagę zwycięstwa strzelił Marek Kogut i to rzeszowski zespół awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

STAL RZESZÓW - WISŁA KRAKÓW 2-1 (1-0, 1-1)

1-0 Ryszard Zieliński (73)
1-1 Zbigniew Gręda (85)
2-1 Marek Kogut (119)