2016-01-09 15:22:28

sparing: Górnik Łęczna - Stal Mielec 1-2

Piłkarze Stali Mielec pokonali 2-1 ekstraklasowy Górnik Łęczna w pierwszym po przerwie zimowej meczu sparingowym.

Mielczanie wyszli na prowadzenie już w 2. minucie spotkania, a prowadzenie dał im Andreja Prokić. 10 minut później Górnik Łęczna odpowiedział trafieniem Jakuba Świerczoka.

Drugi gol dla Stali Mielec - i jak się później okazało ostatni w tym meczu - padł jeszcze przed przerwą, a jego autorem był Bartosz Nowak.

W ostatnie minucie meczu czerwoną kartką ukarany został Michał Bierzało, a sędzie podyktował rzut karny dla Górnika Łęczna. Uderzenie z 11. metrów Tomasza Nowaka obronił Tomasz Libera.

GÓRNIK ŁĘCZNA - STAL MIELEC 1-2 (1-2)

0-1 Andreja Prokić (2)
1-1 Jakub Świerczok (12)
1-2 Bartosz Nowak (38)

Górnik Łęczna: Rodić - Bielak, Szmatiuk, Bednarek, Leandro, Sasin, T. Nowak, Pruchnik, Poźniak (66. Nikitović), Piesio, Świerczok

Stal Mielec: Libera - Sulewski, Zalepa, Bierzało, Tadrowski (62. Żegleń), Prejs (80. Herda), Lech, Marciniec (65. Rokita), B. Nowak, Cholewiak, Prokić (85. Gilar)

Żółta kartka: Zalepa. Czerwona kartka: Bierzało (90)