2015-11-28 16:36:17

Stal Stalowa Wola goniła, ale przegrała. 2-3 z Radomiakiem

Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali 2-3 z Radomiakiem Radom w ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku.

Goście wyszli na prowadzenie już w 13. minucie meczu po trafieniu Brazylijczyka Leandro i do przerwy było 0-1.

Na wyrównującego gola kibice Stali Stalowa Wola czekali aż do 68. minuty. Właśnie wtedy po wrzutce w pole karne do siatki trafił Przemysław Oziębała.

Piłkarze Radomiaka odpowiedzieli jednak bardzo szybko. Niespełna 120 sekund później z bliskiej odległości piłkę do bramki wcisnął Maciej Świdzikowski i goście znów byli na prowadzeniu.

Chwilę później na boisku pojawił się Dawid Przezak, który za kilka minut wykonywać miał rzut wolny. Zawodnik "Stalówki" przymierzył na tyle precyzyjnie, że bezpośrednio z wolnego trafił do bramki dając swojej drużynie wyrównanie.

Decydujący gol dla Radomiaka padł w 78. minucie. W polu karnym Stali piłkę otrzymał Świdzikowski, który niepilnowany przez nikogo pewnie pokonał Tomasza Wietechę.

Gospodarze zakończyli, więc teogoroczne zmagania ligowe porażką, a Tomasz Płonka mecz zakończył czerwoną kartką, którą otrzymał w doliczonym czasie gry.

STAL STALOWA WOLA - RADOMIAK RADOM 2-3 (0-1)

0-1 Leandro (13)
1-1 Przemysław Oziębała (68)
1-2 Maciej Świdzikowski (70)
2-2 Dawidz Przezak (74)
2-3 Maciej Świdzikowski (78)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Wawrzyński, Wrona, Kantor, Mistrzyk (72. Przezak), Kachniarz, Stelmach (72. Siudak), Łanucha (82). Giel), Oziębała, Płonka

Radomiak Radom: Banasiak - Wasilewski, Świdzikowski, Jędrzejczyk, Sulkowski, Puton (74. Wolski), Radecki, Kwiek, Leandro (77. Agu), Brągiel (90. Cieciura), Ropski (90. Śliwiński)

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Oziębała, Bartkiewicz, Łanucha, Płonka - Świdzikowski, Sulkowski, Agu. Czerwona kartka: Płonka (90+5, druga żółta)