2015-11-15 17:08:58

Sokół Sieniawa pokonał Avię Świdnik

W meczu 3 ligi lubelsko-podkarpackiej Sokół Sieniawa pokonał u siebie Avię Świdnik 2-1.

Sokół Sieniawa po środowym zwycięstwie nad Orłem Przeworsk, poszedł za ciosem i ograł kolejnego rywala. To ważne zwycięstwo, bowiem Avia Świdnik miała przed niedzielnym meczem punkt przewagi nad Sokołem.

Pierwsi bramkę strzelili przyjezdni. W 35. minucie wynik otworzył Bartłomiej Mazurek.

Trzy minuty później był już remis. Do wyrównania doprowadził Mateusz Padiasek, który pojawił sięna boisku w 12. minucie. Ten sam piłkarz tuż przed przerwą wyprowadził Sokoła Sieniawa na prowadzenie 2-1. Okazało się , że była to zwycięska bramka, bowiem w drugiej połowie spotkania nie widzieliśmy goli.

Do remisu mógł jednak doprowadzić w 90. minucie Wojciech Białek, lecz zawodnik Avii nie wykorzystał rzutu karnego.

Piłkarze z Sieniawy wskoczyli na dziesiąte miejsce w tabeli.

SOKÓŁ SIENIAWA - AVIA ŚWIDNIK 2-1 (2-1)

0-1 Mazurek (35)
1-1 M. Padiasek (38)
2-1 M. Padiasek (45)

Sokół Sieniawa: Ćwiczak - Tetlak, Skała, Walat, Syvyi, Szewc (12. M. Padiasek), Bursztyka, Trawka, Sowiński (75. Halejcio), Hass, Jędryas.

Avia Świdnik: Zawiślak - Szymala, Maciejewski, Dobrowolski (46. Wołos), Bogusz (75. Joć), Byszewski, Orzędowski, Oziemczuk, Nowak (60. Podstawka), Mazurek, Białek.

Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin). Żółte kartki: Ćwiczak, Tetlak, Sowiński, Halejcio - Bogusz, Maciejewski.