2015-11-07 17:14:15

Piast Tuczempy wygrał derby z Sokołem Sieniawa

W 17. kolejce 3 ligi lubelsko-podkarpackiej, Piast Tuczempy ograł na własnym terenie Sokoła Sieniawa 2-1.

Sokół Sieniawa całkiem dobrze radzi sobie w obecnym sezonie na wyjazdach. Ma dodatni bilans (4 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki). W meczu z Piastem Tuczempy to Sokół wyszedł na prowadzenie. W 12. minucie rzut karny wykorzystał Tomasz Walat. To była jedyna bramka w pierwszej połowie.

Piast doszedł do głosu w 49. minucie kiedy to Karol Wota strzelił gola i na tablicy świetlnej widniał wynik 1-1.

Kluczowa dla losów tego pojedynku okazała się akcja w 54. minucie w której to faulowany w polu karnym gości był jeden z zawodników Piasta Tuczempy, a sędzia wskazał na "wapno". Do rzutu karnego podszedł Ukrainiec Bohdan Karkovsky i choć bramkarz gości obronił jego strzał to wobec dobitki był już bezradny.

PIAST TUCZEMPY - SOKÓŁ SIENIAWA  2-1 (0-1)

0-1 Walat (12-karny)