2015-10-31 15:48:41

Wólczanka Wólka Pełkińska nie dała szans Hetmanowi. Pewne zwycięstwo w Zamościu

Wólczanka (różowe koszulki) wygrała w Zamościu 3-0 (fot. archiwum)
Wólczanka Wólka Pełkińska pewnie wygrała z ostatnią drużyną w tabeli, Hetmanem Zamość. Rozegrane w ramach 16. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej zakończyło się wynikiem 3-0 dla gości.

Do sobotniego spotkania przyjezdni przystąpili jako faworyt. Drużynie AMSPN Hetmana Zamość jak dotąd nie udało się zdobyć nawet jednego punktu na trzecioligowych boiskach.

Wynik spotkania szybko, bo zaledwie dwie minuty po pierwszym gwizdku, otworzyli piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska. Bramkę dającą prowadzenie zapisał na swoim koncie Kamil Hul. Po pierwszej połowie podkarpacki zespół prowdził 1-0.

W drugiej odsłonie spotkania w dalszym ciągu przewagę mieli goście. Okazji na podwyższenie wyniku nie brakowało, ostatecznie udało się wykorzystać dwie.

W 61. minucie z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Adrian Bednarz. Asystę przy tym golu zaliczył Mateusz Kocur. Zaledwie kilka minut później wynik spotkania na 3-0 dla Wólczanki ustalił Maciej Lech.

Dla Wólczanki Wólka Pełkińska było to pierwsze zwycięstwo po pięciu kolejnych spotkaniach bez wygranej. Zamojszczanie natomiast w dalszym ciągu są czerwoną latarnią ligi. Nie zdobyli w tym sezonie nawet punktu.

AMSPN HETMAN ZAMOŚĆ - WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 0-3 (0-1)

0-1 Kamil Hul (2)
0-2 Adrian Bednarz (61)
0-3 Maciej Lech (65)

Wyjściowe składy:

AMSPN Hetman Zamość: Gadzina – Czarnecki, Wróblewski, Fidler, Karaszewski, Kaznokha, Bubeła, K. Wołoch, Baran, A. Wołoch

Wólczanka Wólka Pełkińska: Furtak – Oślizło, Flak, R. Pydych , Kocur, Hul, Lech, Padiasek, Podstolak, K. Pydych , Bednarz

Sędziował: Michał Ziemba (Rzeszów)