2015-10-18 19:58:18

Polonia Przemyśl urwała punkty Resovii na jej terenie

Resovia nie zdołała pokonać beniaminka z Przemyśla (fot. Mieczysław Turczyn / archiwum)
Polonia Przemyśl zremisowała 0-0 w wyjazdowym meczu z Resovią w Rzeszowie. Spotkanie rozegrano w ramach 14. kolejki rozgrywek 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Przed rozpoczęciem sobotniego meczu minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w ub. tygodniu byłego prezesa Resovii Rzeszów prof. zw. dr hab. Kazimierza Obodyńskiego.

Przez pierwszy kwadrans nie było zbyt wielu dogodnych okazji po obu stronach boiskach. W 20. minucie Arkadiusz Gosa pokusił się o mocny strzał z "szesnastki", ale przestrzelił.

W 24. minucie po podaniu z lewej strony Przemysław Pyrdek tuż przed bramką uprzedził Piotra Krzanowskiego, a futbolówkę z linii Bartłomiej Jaroch. Jeszcze przed przerwą Szymon Kaliniec strzelał w polu karnym, ale wyczuciem popisał się Krzanowski.
W pierwszej części przewagę mieli gospodarze. Resovia nie mogła jednak tego potwierdzić zdobyciem gola. Po zmianie stron miejscowi ruszyli do ataku. Swoje Pyrdek i Mateusz Jurczak. W 64. minucie groźnie główkował Sebastian Fedan. Na posterunku był w tym czasie bramkarz Polonii.

Przemyska "Barcelonka" doszła do głosu dopiero w 69. minucie. Arkadiusz Gosa był wolny w "szesnastce", oddał nawet strzał, ale piłka odbiła się od obrońcy.

W końcówce spotkania zarówno Resovia jak i Polonia Przemyśl mogły zdobyć bramki, jednak brakowało precyzji w ostatnim podaniu. Z remisu 0-0 na pewno bardziej zadowoleni są przyjezdni.

Gości przed porażką ustrzegł bez wątpienia dobry występ Piotra Krzanowskiego.

Resovię poprowadził trener młodzieży Artur Łuczyk, gdyż pierwszy szkoleniowiec Dariusz Jęczkowski przebywa na stażu w portugalskiej Lizbonie.

RESOVIA RZESZÓW - POLONIA PRZEMYŚL 0-0

Resovia Rzeszów: Pietryka - Fedan, Domoń, Żmuda, Świst, Adamski, Kaliniec, Słoma (68. Bieniasz), Pyrdek, Ciećko, Jurczak (77. Pałys-Rydzik).

Polonia Przemyśl: Krzanowski - Sukhotskyy, Gosa, Kazek, Kocój, Wanat, Kalawski (72. Tur), Jaroch (68. Barszczak), Tabisz (62. Sedlaczek), Kuźniar, Świst.

Sędziował: Artur Szelc (Krosno). Żółte kartki: Słoma - Tabisz Gosa.