2015-10-18 13:58:19

Wisłoka Dębica zremisowała w derbach z Rzemieślnikiem Pilzno

Wisłoka Dębica zremisowała przed własną publicznością z Rzemieślnikiem Pilzno. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Derby powiatu dębickiego lepiej rozpoczęli miejscowi. Piłkarze Wisłoki Dębica wyszli na prowadzenie już w 3. minucie spotkania po golu Ireneusza Grybosia z rzutu karnego.

O jedenastkę sporo pretensji mieli gości, którzy twierdzili, że Bartłomiej Konik wcale nie był faulowany. - Zawodnik Wisłoki sam się przewrócił już przed polem karnym wypuszczając sobie za daleko piłkę - ocenił sytuację serwis internetowy Rzemieślnika Pilzno.
Goście wyrównali chwilę po zmianie stron. Dobre dośrodkowanie w polu karnym otrzymał Kamil Kłos i głową skierował piłkę do siatki.

Przez resztę spotkania Rzemieślnik miał zdecydowaną przewagę. Przyjezdnym udało się nawet zdobyć bramkę, ale trafienie Damiana Wolańskiego nie zostało uznane (sędzia odgwizdał spalonego o co zresztą goście także mieli pretensje). Blisko szczęścia był także Rafał Leśniowski, który z bliska uderzył w poprzeczkę.

Od 73. minuty gracze Wisłoki Dębica musieli radzić sobie w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Radosław Lis.

WISŁOKA DĘBICA - RZEMIEŚLNIK PILZNO 1-1 (1-0)

1-0 Gryboś(3-karny)
1-1 Kłos (48)

Wisłoka Dębica: Kieraś - Karpa, D. Bieszczad (60. T. Kot), K. Bieszczad (70. K. Kot), Kardyś, Lis, Bielatowicz, Gryboś, Konik (89. Śliwa), Cyza (67. Pęcak), Yablonsky

Rzemieślnik Pilzno: Pietraszewski - Remut,  Pydych, Pisarczyk, Leśniowski (60. Tragarz),  Kłos (80. Szlachetka), Florian, Mędrek (77. Camara), Wolański, Nalepka (89. Maziarka)

Sędziował: Witold Kwaśny (Sędziszów Małopolski). Żółte kartki: Cyza, Lis, Konik - Pisarczyk, Remut, Mędre. Czerwona kartka: Lis (73, druga żółta)