2015-10-18 11:35:04

Orzeł Przeworsk wreszcie się przełamał. Wygrana w Tomaszowie Lubelskim

Piłkarze Orła Przeworsk wreszcie przerwali fatalną serię 11 meczów z rzędu bez zwycięstwa wygrywając w Tomaszowie Lubelskim 2-0.

Podopieczni Grzegorz Sitka na zwycięstwo czekali od 12 sierpnia, czyli ponad dwa miesiące. Wtedy, w meczu 2. kolejki, pokonali AMSPN Hetman Zamośc 5-1.

W starciu z Tomasovią dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paweł Piątek, który zdobył w tym sezonie 8 z 15 goli dla Orła Przeworsk.

Podkarpacki zespół zdołał wywieźć z Lubelszczyzny komplet punktów pomimo tego, że od 57. minuty grał w osłabieniu. Z boiska, za niesportowe zachowanie, wyrzucony został Sylwester Jarosz.

Wygrana w Tomaszowie Lubelskim pozwoliła przeworszczanom przerwać serię 11 spotkań bez wygranej - gorszą ma tylko wspomniany Hetman Zamośc, który przegrał wszystkie 14 ligowych meczów.

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI - ORZEŁ PRZEWORSK 0-2 (0-0)

0-1 Piątek (70)
0-2 Piątek (90+1)

Tomasovia Tomaszów Lubelski: Bartoszyk - Misztal, Żurawski, Baran, Chwała, Mazurkiewicz (23. Gęborys), Ratyna (54. Smoła), Orzechowski, Szuta (70. D. Zawiślak), K. Zawiślak, Ivlev (70. Paskiv)

Orzeł Przeworsk: Kurosz - Jarosz, Khorolskyi, Broda, Kmuk, Struś (57. Czyrny), Borayn (58. Drożdżal), Skała, Kołodziej, Gawłowski, Piątek

Sędziował: Maciej Łamasz (Jarosław). Żółte kartki: K. Zawiślak, Smoła, Czyrny, Jarosz, Kołodziej. Czerwona kartka: Jarosz (55, niesportowe zachowanie)