2015-10-17 21:05:41

Tomasz Płonka zatopił Błękitnych. Wygrana "Stalówki" w Stargardzie Szczecińskim

Dwa gole Tomasz Płonki dały zwycięstwo Stali Stalowa Wola w wyjazdowym meczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Piłkarze "Stalówki" wyszli na prowadzenie już w 8. minucie spotkania. Piłkę w polu karnym dostał Tomasz Płonka i uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Po raz drugi Marka Ufnala Płonka pokonał w 25 minucie podwyższając prowadzenie Stali Stalowa Wola na 2-0.

Kontaktowa bramka dla Błękitnych Stargard Szczeciński padła na minutę przed końcem pierwszej połowy. Bartłomiej Zdunek uderzył na bramkę Tomasza Wietechy, a piłka odbiła się od Krystiana Wrony i wpadła do siatki.

W drugiej połowie wynik spotkania nie uległ zmianie. Stal Stalowa Wola w długą drogę powrotną udała się  w bardzo dobrych nastrojach.

Podopieczni Jaromira Wieprzęcia awansowali na 4 pozycję w tabeli 2 ligi, a Błękitni wciąż znajdują sie w strefie spadkowej.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI - STAL STALOWA WOLA 1-2 (1-2)

0-1 Płonka (8)
0-2 Płonka (26)
1-2 Wrona (44-samobójcza)

Błękitni Stargard Szczeciński: Ufnal - Siwek, Liśkiewicz, Pustelnik, Gutowski, Więcek, Wojtasiak (46. Flis), Kazimierowicz (72. Gajda), Wiśniewski, Zdunek (62. Magnuski), Okuszko (72. Bednarski)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Wrona, Bogacz, Kowalski, Jabłoński (89. Siudak), Kachniarz, Stelmach, Łanucha (59. Mistrzyk), Mikołajczak, Płonka (90. Przezak)

Sędziował: Dominik Pasek (Legnica). Żółte kartki: Wojtasiak, Wiśniewski, Gutowski - Jabłoński, Kowalski, Przezak