2015-10-17 18:51:20

Stal Rzeszów pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska i jest druga w tabeli

Stal Rzeszów pokonała Wólczankę i wskoczyła na pozycję wicelidera (fot. stalrzeszow.pl)
Piłkarze Stali Rzeszów wygrali 2-1 z Wólczanką Wólka Pełkińska i awansowali na pozycję wicelidera 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Faworytem potyczki byli oczywiście gospodarze, ale Wólczanka nie zamierzała się poddawać. Stracha miejscowym napędził Krzysztof Pietluch, który w 13. minucie spotkania wyprowadził gości na prowadzenie.

Wyrównującego gola dla Stali Rzeszów strzelił w 32. minucie meczu Łukasz Szczoczarz. Zaledwie pięć minut później "Szczota" mógł dać prowadzenie rzeszowianom, ale jego uderzenie z rzutu karnego zatrzymało się na poprzeczce.

Chwilę po zmianie stron gol na wagę trzech punktów dla podopiecznych Marcina Wołowca strzelił Kacper Drelich, który nie pomylił się z linii 11 metrów.

Dzięki wygranej Stal Rzeszów awansowała na pozycję wicelidera 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. Do pierwszego Motoru Lublin podkarpacki zespół traci zaledwie dwa punkty.

STAL RZESZÓW - WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 2-1 (1-1)

0-1 Pietluch (13)
1-1 Szczoczarz (32)
2-1 Drelich (53-karny)

Stal Rzeszów:  Kaszuba - Hus, Drelich, Baran (70. Szybko), Suswam, Brocki, Szeliga, Kanach, Maślany (77. Lisańczuk), Szczoczarz (90. Wójcik), Prędota

Wólczanka Wólka Pełkińska:  Furtak - R. Pydych (59. Padiasek), K. Pydych, Lech (81. A. Poprawa), Oślizło, Partyka, Gwóźdź, Kocur, Podstolak, B. Poprawa (62. Flak), Pietluch

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Szczoczarz - Oślizło, Lech, Partyka. Widzów: 400