2015-10-17 18:10:21

Sokół Nisko pokonał Cosmos Nowotaniec i jest nowym liderem 4 ligi podkarpackiej

Piłkarze Sokoła Nisko (zielone stroje) pokonali Cosmos Nowotaniec i awansowali na sam szczyt tabeli.
Sokół Nisko wygrał u siebie z drużyną Cosmosu Nowotaniec  1-0 awansując tym samym na pierwsze miejsce w tabeli 4 ligi podkarpackiej. Zwycięskiego gola zdobył Damian Juda.

Mecz pomiędzy tymi drużynami był hitem 12. kolejki. Do konfrontacji bowiem przystąpiły zespoły z czuba tabeli. Pomimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 85. minucie. Gola na wagę zwycięstwa dla Sokoła Nisko strzelił Damian Juda, którego trafienie zapewniło trzy punkty miejscowym.

Pomimo ambitnej postawy przyjezdnych wyniku zmienić się nie udało. Cosmos Nowotaniec tym samym przegrał dopiero drugi raz w tym sezonie.

Dla drużyny Sokoła Nisko była to czwarta wygrana z rzędu, ale ta najważniejsza, gdyż pokonali u siebie lidera samym zajmując jego miejsce w tabeli.

SOKÓŁ NISKO – COSMOS NOWOTANIEC 1-0 (0-0)

1-0   Damian Juda (85)

Sokół Nisko: Tomczyszyn - Kwiatkowski (90. Szpyra), Wilk, Maciorowski, Woźniak, Lebioda, Stępień, Sudoł (75. Wojtak), Kowal, Serafin (87. Skrzat), D. Juda (89. Tyczyński)

Cosmos Nowotaniec: Krawczyk - Majka, Wójcik, Saliuk, Sobota, Rutyna, Osiniak, Laskowski, Hirka, Pluskwik, Małyk

Sędziował: Konrad Szmela (Rzeszów). Żółte kartki: Stępień, Wilk - Krawczyk, Majka. Widzów: 200