2015-10-17 14:10:06

Siarka Tarnobrzeg zremisowała ze Stalą. Lider zostaje w Mielcu

Siarka Tarnobrzeg zremisowała ze Stalą Mielec 1-1 w derbach Podkarpacia rozegranych w ramach 13. kolejki 2 ligi. Goście pozostają liderem rozgrywek.

W pierwszej połowie gole nie padły, choć lekką przewagę mieli piłkarze Siarki Tarnobrzeg.

Na pierwsze trafienie kibice musieli poczekać do 57. minuty. Właśnie wtedy z rzutu wolnego na bramkę Kamil Beszczyńskiego uderzał Krystian Getinger. Zrobił to na tyle precyzyjnie, że golkiper gospodarzy musiał wyciągać piłkę z siatki, a Stal Mielec wyszła na prowadzenie. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od Sebastiana Łętochy i to jemu ostatecznie zapisany został go.

Miejscowi odpowiedzieli bardzo szybko. Zaledwie cztery minuty później gola na 1-1 zdobył Maciej Domański, był zawodnik mieleckiej drużyny. W doliczonym czasie gry świetną okazję, by dać zwycięstwo Siarce Tarnobrzeg miał Dorian Buczek, ale z kilku metrów niecelnie główkował.

Remis w Tarnobrzegu daje Stali Mielec utrzymanie pozycji lidera bez względu na wyniki pozostałych spotkań. Podopieczni Janusza Białka nad drugą w tabeli Wisła Puławy mają obecnie cztery punkty przewagi (puławianie dopiero rozegrają swoje spotkanie).

Zapisz szczegółowej relacji z meczu znajdziecie w linku poniżej.

SIARKA TARNOBRZEG - STAL MIELEC 1-1 (0-0)

0-1 Łętocha (57)
1-1 Domański (61)

Siarka Tarnobrzeg: Beszczyński -  Waleńcik, Stępień, Kościelny, Suchecki, Stromecki (75. Korzępa), Stefanik, Więcek, Domański, Koczon, Martuś (89. Buczek)

Stal Mielec: Libera -  Zalepa, Bierzało, Duda, Żubrowski, Nowak (83. Ślęzak), Prejs (61. Bożek), Prokić, Łętocha (73. Cholewiak), Sulewski, Getinger

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Kościelny, Waleńcik - Duda, Żubrowski