2015-10-04 17:18:40

Stal Mielec obudziła się po przerwie. Wygrana z Nadwiślanem Góra

Andreja Prokić strzelił jedną z bramek dla Stali Rzeszów (fot. stalmielec.com / archiwum)
Piłkarze Stali Mielec przegrywali do przerwy 0-1, ale ostatecznie wygrali z Nadwiślanem Góra 3-1 i umocnili się na pozycji lidera.

Pojedynek w Górze miał dwa oblicza. W drugiej połowie wyraźnie lepsi byli goście, ale przed przerwą dominowali miejscowi. W 20. minucie nawet udało im się trafić do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W końcówce pierwszej połowy szybko dwie żółte kartki złapał Mateusz Wójcik i Nadwiślan Góra musiał grać w osłabieniu. Pomimo tego to gospodarze jeszcze przed przerwą cieszyli się z gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Dawid Ogrocki trafił do siatki dając Nadwiślanowi prowadzenie.

W szatni Stali Mielec w przerwie musiało być nerwowo, bo po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inny zespół. Podopieczni Janusza Białka od pierwszych minut drugiej połowy rzucili się do ataków i osiągnęli sporą przewagę.
Wyrównanie przyszło w 67. minucie. Łukasz Żegleń otrzymał dobrą piłkę w polu karnym i głową pokonał bramkarza gospodarzy. Kilka minut później prowadzenie Stali Mielec dał Sebastian Łętocha, który również trafił do siatki po uderzeniu głową.

Zwycięstwo mielczan przypieczętował Andreja Prokić, który na pięć minut przed końcem pojedynku dobił strzał Mateusza Cholewiaka.

Zapis szczegółowej relacji na żywo wraz z rozbudowanymi statystykami meczowymi znajduje się w linku poniżęj.

NADWIŚLAN GÓRA - STAL MIELEC 1-3 (1-0)

1-0 Ogrocki (45+2)
1-1 Żegleń (67)
1-2 Łętocha (71)
1-3 Prokić (85)

Nadwiślan Góra: Loska - Pietraszko, Jarosz, Biedronka, Wójcik, Kaszok, Piwowarczyk (63. Musiolik), Ogrocki (79. Widuch), Matysek, Bętkowski (60. Trond), Kowalczyk

Stal Mielec: Libera - Zalepa, Bierzało, Duda, Żubrowski, Nowak, Prejs (62. Żegleń), Prokić, Łętocha (75. Cholewiak), Sulewski, Getinger

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Wójcik, Bętkowski - Bierzało, Cholewiak, Żegleń. Czerwone kartki: Wójcik (44, druga żółta) - Bierzało (89, druga żółta)