2015-10-04 09:15:32

Pierwsza wygrana Stali Nowa Dęba na wyjeździe. Grad bramek w Sokolnikach

Stal Nowa Dęba (biało-niebieskie stroje) wygrała w Sokolnikach 4-3.
Sobotnie spotkanie pomiędzy Sokołem Sokolniki a Stalą Nowa Dęba przyniosło wiele bramek. Decydująca zdobyli goście odnosząc pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsza połowa przyniosła zaledwie jedną bramkę. Zdobył ją Szymon Serafin, który w 29. minucie meczu dał prowadzenie Stali Nowa Dęba.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się po przerwie. Już minutę po zmianie prowadzenie gości podwyższył Kamil Rębisz. Waleczna postawa Sokoła Sokolniki doprowadziła jednak do zdobycia kontaktowej bramki, którą kilka minut później strzelił Piotr Kloc.

Zaledwie trzech minuty potrzebowała Stal Nowa Dęba, by po raz kolejny skierować piłkę do bramki przeciwników. Po raz drugi zrobił to Kamil Rębisz i było 1-3.

Gospodarze wcale jednak nie zamierzali odpuścić. W 66. minucie na bramkę Stali uderzył Zbigniew Warzocha, a piłka odpibła się od Pawła Nowaka i wpadła do bramki. Kilka minut później, ku uciesze miejscowych kibiców, do wyrównania doprowadził Bartłomiej Miazga i końcówca zapowiadała się niezwykle emocjonująco.

Gola na wagę trzech punktów dla Stali Nowa Dęba zdobył w 77. minucie Szymon Serafin. Pomimo walecznej postawy piłkarzom z Sokolnik nie udało się urwać punktów lepiej tego dnia grającej drużynie gości. Mecz jednak mógł się podobać.

SOKÓŁ SOKOLNIKI - STAL NOWA DĘBA 3-4 (0-1)

3-4 Sz. Serafin (77)

Sokół Sokolniki: Kulig (46. Myszka) - Rutyna, Piasecki, Ulawski, Podpora (46. A. Warzocha), Kloc (59. Ogrodnik), Tabaka (59. Kasak), Z. Warzocha, Kruk, Miazga, Cąpała (89. Duma)

Stal Nowa Dęba: Tomczyk - Dudek, Hynowski, Wydro, Karnat (52. Nowak), Sz. Serafin, Milanowski, Rębisz (81. Kotrych), Diektiarenko, K. Serafin (87. Durlak), Wilk (62. Szypuła)

Sędziował: Jacek Kuśnierz (Jarosław). Żółte kartki: Rutyna, Miazga, Cąpała  -  K.Serafin