2015-09-27 14:27:31

Ważne zwycięstwo Stali Stalowa Wola w Pruszkowie [WIDEO, SKRÓT MECZU]

Stal Stalowa Wola pokonała w wyjazdowym meczu 10. kolejki 2 ligi zespół Znicza Pruszków 4-1 (1-1).

10. kolejka rozgrywek 2 ligi dla podkarpackich zespołów była niezwykle udana. Nie wyłama się z tego nurtu także Stal Stalowa Wola, która wróciła z kompletem punktów z cieżkiego terenu w Pruszkowie.

Prowadzenie gościom w 11. minucie dał Przemysław Oziębała, który wykorzstał bardzo dobre dogranie od Daniela Jabłońskiego. Gospodarze wyrównali zaraz przed przerwą. Bezpośrednio z rzutu wolnego przepięknej urody bramkę zdobył Paweł Kaczmarek.

Skrót meczu:

Gracze ze Stalowej Woli nie podłamali się jednąk "bramką do szatni" i od początku drugiej części spotkania ruszyli do ataków. Rezultat tego mogliśmy zobaczyć w 62. minucie, kiedy to, do prostopdałego zagrania od Damiana Łanuchy doszedł Oziębała, minął sobie jeszcze bramkarza gospodarzy prostym zwodem i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Mimo, że piłkarze Znicza usiłowali wyrównać, to szczęście im nie sprzyjało. Najlbliżej wyrównania byli po strzale głową Macieja Mysiaka, jednak i ten strzał minął bramkę strzeżoną przez Tomasza Wieteche.

Ostatnie słowo, a raczej dwa, należały do Stali. W 90. minucie strzelał Radosław Mikołajczak, jego strzał odbił jeszcze bramkarz gospodarzy, jednak przy dobitce Jabłońskiego był już bezradny. W doliczonym czasie gry Jabłoński ponownie wpisał się na listę strzelców. Popisał się on solowym rajdem lewym skrzydłem, zszedł nieco do środka i z ostrego kąta posłał piłke obok Piotra Misztala.

ZNICZ PRUSZKÓW - STAL STALOWA WOLA 1-4 (1-1)

1-0 Oziębała (11)
1-1 Kaczmarek (45)
1-2 Oziębała (62)
1-3 Jabłoński (90)
1-4 Jabłoński (90+)

Znicz Pruszków: Misztal - Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski (73. Płaneta), Kaczmarek, Danilczyk (67. Górka), Michalski, Banaszewski, Stryjewski (68. Kubicki), Kita.

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Wawrzyński, Bogacz, Kantor (73. Kowalski; 79. Mistrzyk), Oziębała, Kachniarz, Łanucha, Mikołajczak, Jabłoński, Płonka (90. Stelmach).

Sędziował: Marcin Zarwalski. Żółte kartki: Danilczy, Jędrych, Kita - Bogacz, Wawrzyński. Widzów: 800.