2015-09-26 18:09:06

Siarka Tarnobrzeg ogrywa Nadwiślana Góra i awansuje na drugą lokatę w tabeli

Siarka Tarnobrzeg wygrała 3-1 (1-0) z Nadwiślanem Góra co dało jej awans na drugą pozycję w lidze. Siarkowy tracą do liderującej Stali Mielec tylko trzy oczka.

Siarka na prowadzenie wyszła w 21. minucie, kiedy to dośrodkowanie Kamila Jakubowskiego na bramkę zamienił Szymon Martuś.

Druga część spotkania obfitowała w więcej bramek. Na 2:0 podwyższył w 64. minucie Kamil Kościelny, który wykorzystał rzut rożny rozegrany przez Jakubowskiego. Praktycznie natychmiast odpowiedzieli goście. W 65. do bramki strzeżonej przez Pawła Pawlusa trafił Artur Pląskowski.

Nadwiślan nie składał rękawić, starał się wykorzystać błędy gospodarzy i doprowadzić do remisu. Ostateczny cios zadała jednak Siarka, a dokładnie Martuś. Była to kolejna bramka zdobyta po dośrodkowaniu, tym razem dogrywał Jakub Więcek. Mieliśmy zatem 81. minutę i wynik 3-1, który już do końca spotkania się nie zmienił.

Siarka dzięki swojemu zwycięstwie oraz remisowi Wisły Puławy z Kotwicą Kołobrzeg awansowała na drugą lokatę w tabeli.

SIARKA TARNOBRZEG - NADWIŚLAN GÓRA 3-1 (1-0)

1-0 Martuś (21)
2-0 Kościelny (64)
2-1 Pląskowski (65)
3-1 Martuś (81)

Siarka Tarnobrzeg: Pawlus - Przewoźnik, Stępień, Kościelny, Suchecki, Stefanik, Więcek, Domański, Jakubowski (87. Buczek), Mandzelowski (80. Chłoń), Martuś.

Nadwiślan Góra: Loska - Grzesik, Bedronka, Jarosz, Wójcik, Kaszok (44. Matysek), Tront, Skrobol (47. Widuch), Piwowarczyk (68. Usiolik), Bętkowski, Pląskowski.