2015-09-26 17:09:36

Stal Mielec pokonuje Okocimskiego Brzesko. Sebastian Łętocha katem gości

Stal Mielec po bardzo dobrym spotkaniu pokonała Okocimskiego Brzesko 4-1 (2-0), tym samym pozostała liderem 2 ligi. Sebastian Łętocha z trzema trafieniami dla Mielczan.

Mielczanie po ostatnie porażce z Kotwicą Kołobrzeg stracili część przewagi, którą wyrobili sobie świetną postawą na początku sezonu. Do meczu z Okocimskim Brzesko przystąpili bardzo zmotywowani, co przełożyło się końcowy rezultat spotkania.

Pogoda nie sprzyjała w konstrułowaniu składnych akcji, cały czas padał deszcz, piłka w jednym miejscu ślizgała się po murawie, a w drugim zwalniała. Nie przeszkodziło to jednak Mielczanom objąć prowadzenia. Już w 15. minucie po szybkiej kontrze strzał Sebastiana Łętochy dobił Andreja Prokić.

Druga bramka dla gospodarzy padła w 31. minucie. Po rzucie rożnych Łętocha strzelił bramkę głową. W pierwszej części spotkania więcej bramek nie zobaczyliśmy, chociaż nie można było powiedzieć, że nie było ku temu sytuacji.

Wydawać by się mogło, że Stal ma już ten mecz w garści, tymczasem goście w 63. minucie strzelili bramkę kontaktową. Na listę strzelców wpisał się Kamil Białkowski. Jednak na odpowiedź długo nie trzeba było czekać, można wręcz rzec, iż była ona błyskawiczna. Szybka kontra gospdarzy i Łętocha strzela swoją drugą w tym spotkaniu bramkę.

Przysłowiową "kropkę nad i" postawił nie kto inny, jak Łętocha! W 67. minucie ustanowił końcowy wynik spotkania oraz zdobył swoją trzecią w tym spotkaniu bramkę.

Stal Mielec po 10. kolejce ma trzy punkty przewagi nad drugą w tabeli Siarką Tarnobrzeg.

STAL MIELEC - OKOCIMSKI BRZESKO 4-1 (2-0)

1-0 Prokić (15)
2-0 Łętocha (31)
2-1 Białkowski (63)
3-1 Łętocha (64)
4-1 Łętocha (67)

Stal Mielec: Libera - Zalepa, Bierzało, Duda, Żubrowski (87. Marciniec), Nowak (75. Radujl), Prejs, Prokić (82. Żagleń), Łętocha (71. Cholewiak), Sulewski, Gettinger.

Okocimski Brzesko: Kozioł - Pyciak, Wawryka, Jacek, Kasprzyk, Kurzywik (73. Maślanka), Jaworśkyj (83. Hłuszko), Wojcieszyński, Janik, Białkowski, Bryła.