2015-09-09 19:58:20

Polonia Przemyśl wygrała z Piastem Tuczempy

W derbach 3 ligi lubelsko-podkarpackiej Polonia Przemyśl pokonała u siebie Piasta Tuczempy 3-2.

Pierwszego gola w meczu zdobył w 16. minucie Mateusz Wanat. Udział przy bramce miał bramkarz gości Patryk Strawa, który nie popisał się przy interwencji.

Niedługo później było już 2-0 dla przemyskiej "Barcelonki", a na listę strzelców wpisał się Mateusz Świst.

Kanonada Polonii Przemyśl trwała nadal. W 26. minucie Arkadiusz Gosa podszedł do piłki, aby wykonać rzut wolny. Przymierzył idealnie nad murem, a Strawa tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem. Było 3-0.

Gospodarze byli w komfortowej sytuacji przed drugą częścią spotkania, ale Piast Tuczempy nie spuścił głowy i ambitnie walczył.

W 67. minucie Kamil Aab skutecznie wykończył kontrę gości, a pięć minut później drugą bramkę dla Piasta z rzutu wolnego zdobył Roman Bobak.

W końcówce obie ekipy ostro walczyły, ale wynik nie uległ zmianie. Można powiedzieć, że Polonia wygrała z Piastem pierwszą połowię, goście wykazali więcej woli walki w drugiej części. Trzy punkty jednak zostaną w Przemyślu.

POLONIA PRZEMYŚL - PIAST TUCZEMPY 3-2 (3-0)

1-0 Wanat (16)
2-0 Świst (20)
3-0 Gosa (26)
3-1 Aab (67)
3-2 Bobak (72)

Polonia Przemyśl: Krzanowski – Kocój, Suchockyj, Kuźniar, Mikulec – Tabisz – Świst (70. Kalawski), Barszczak (60. Tur), Kazek, Wanat – Gosa.

Piast Tuczempy: Strawa – Kud (34. Pasaj, 55. Sobczak), Jaroch, Demski (55. Kubas), Gil – Wielgosz, Wota, Bobak, R. Noga, Aab – Tołpa.

Sędziował: Jakub Pych (Dębica). Żółte kartki: Tabisz, Kocój, Suchockyj, Tur - Aab, Wielgosz, R. Noga i Sobczak. Czerwona kartka: R. Noga (87 - druga żółta). Widzów: 250.