2015-09-07 11:33:13

Cenny punkt Polonii Przemyśl w Lublinie. Piotr Krzanowski bohaterem

Piotr Krzanowski (na zdjęciu podczas intererwencji w meczu z Rzemieślnikiem Pilzno) obronił rzut karny i dał Polonii punkt na trudnym terenie.
Polonia Przemyśl zremisowała 1-1 z Lublinianką Lublin w wyjazdowym meczu 6. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Piłkarze Lublinianki rozpoczęli od ostrych ataktów. Już w 2. minucie przed dobrą okazją stanął Andrzej Gutek. Pierwszy strzał "Gucia" został jednak zablokowany, a z dobitką bez kłopotu poradził sobie Piotr Krzanowski.

W 10. minucie powinno być 1-0. Tuż przed polem karnym Mateusz Majewski znakomicie wypatrzył niepilnowanego na 15 metrze Jakuba Pułkę. Ten miał sporo miejsca i czasu, ale postanowił uderzać bez przyjęcia, a piłka przeleciała nad poprzeczką.

Chwilę przed przerwą pierwszy celny strzał Polonii Przemyśl zakończył się golem. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową wybił Rafał Kursa, a ta spadła pod nogi Mateusza Kalawskiego, który bez zastanowienia strzelił w kierunku bramki i trafił do siatki.

W 74. minucie Karol Kalita doprowadził do wyrównania. Po podaniu Erwina Sobiecha precyzyjnie umieścił piłkę tuż przy słupku bramki Krzanowskiego.
Obie drużyny zaciekle walczyły o rozstrzygnięcie zawodów na swoją korzyść. W doliczonym czasie gry po faulu na Stefanie Kucharzewskim sędzia podyktował rzut karny.

Do piłki podszedł Łukasz Mazurek i strzelił w kierunku prawego słupka bramki, ale Piotr Krzanowski świetnie wyczuł defensora Lublinianki ratując cenny punkt Polonii.

LUBLINIANKA LUBLIN - POLONIA PRZEMYŚL 1-1 (0-1)

0-1 Kalawski (43)
1-1 Kalita (74)

Lublinianka Lublin: Socha - Wołos, Mazurek, Kosiarczyk, Kursa (46. Świech) - Kaganek (75. Kucharzewski), Gutek (75. Stępień), Sobiech, Pułka, Kalita – Majewski (59. Stefański).

Polonia Przemyśl: Krzanowski - Kocój, Kuźniar, Sukhotskyy, Mikulec - Kalawski (68. Świst), Tabisz, Sedlaczek (68. Barszczak), Kazek, Wanat (90. Tur) - Gosa.

Sędziował: Michał Ziemba (Rzeszów). Żółta kartka: Gosa. Widzów: 350 (w tym gości ok. 60).