2015-09-06 12:24:26

Stal Mielec wygrała w Wejherowie z Gryfem i odskoczyła rywalom

Piłkarze Stali Mielec wygrali w Wejherowie z Gryfem 2-1 i umocnili się na pozycji lidera 2 ligi. Nad drugim w tabeli Rakowem Częstochowa mają już 6 punktów przewagi.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł już w 9. minucie. Prowadzenie mielczanom dał Sebastian Łętocha, który dobił uderzenie Andreji Prokicia dając prowadzenie Stali.

Gryf Wejherowo wyrównał w 32. minucie po stałym tragmenecie gry. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Grzegorz Gicewicz, a kapitan gospodarzy Przemysław Kostuch głową skierował futbolówkę do siatki.

Zwycięski gol dla Stali Mielec padł po przerwie. Piłkę w pole karne wrzucił Robert Sulewski, a efektownym "szczupakiem" popisał się Tomasz Prejs pokonując bramkarza gospodarzy.

Dla Stali Mielec była to już szósta wygrana z rzędu. Drugi w tabeli Raków do podkarpackiej drużyny traci już 6 punktów.

GRYF WEJHEROWO - STAL MIELEC 1-2  (1-1)

0-1 Łętocha (9)
1-1 Kostuch (32)
1-2 Prejs (56)

Gryf Wejherowo: Wichman - Kowalski (88. Fierka), Kostuch, Skwiercz, Dampc, Godula (80. Sosnowski), Kołc (78. Wicon), Osłowski, Gicewicz, Czoska (60. Rzepa), Wicki

Stal Mielec: Libera - Sulewski, Bierzało, Zalepa, Getinger, Prejs (75. Bożek), Duda, Żubrowski (79. Radulj), Nowak, Prokić (89. Marciniec), Łętocha (63. Cholewiak)

Sędziował: Dominik Pasek (Legnica). Żółte kartki: Kostuch, Osłowski - Łętocha, Bierzało. Czerwona kartka: Osłowski (81, druga żółta). Widzów: 800 (w tym ok. 60 z Mielca)