2011-01-06 14:01:57

Sokół Sokółka wyjedzie na Białoruś

Sokół Sokółka dokonał już pierwszych roszad kadrowych. Sztab trenerski zaplanował również okres przygotowawczy, w trakcie którego drużyna wyjedzie na Białoruś.

Kamil Graczyk z trzecioligowej Concordii Elbląg i Sebastian Spychała z czwartoligowych rezerw OKS-u 1945 Olsztyn będą wiosną występowali w Sokole Sokółka. Prócz dwóch wspomnianych zespół z Podlasia wzmocni także m.in 23-letni Sebastian Spychała. Wychowanek Naki Olsztyn trafił do Sokoła na zasadzie wolnego transferu.

- Sebastian potrzebuje odbudowy, a Sokółka ma ambitnego trenera oraz ambitnego prezesa, dobrą bazę i odpowiednią atmosferę - przekonuje menedżer Piotr Tyszkiewicz, który sfinalizował transfer zawodnika z Olsztyna.

Wypożyczony z Korony Kielce na pół roku ma zostać 20-letni napastnik Łukasz Jamróz, który ostatnio występował w Broni Radom.
 
W Sokolne nie zagrają już natomiast Bartosz Kaśnikowski, Ernest Konon i Dzidosław Żuberek. Na zasadzie wypożyczenia do klubów z nizszych lig odejdą także Krzysztof Biernacki, Tomasz Kiljańczyk (do Dębu Dąbrowa Białostocka), Karol Kozłowski, Michał Tochwin, Mariusz Baranowski oraz Patryk Dzienisowicz.

Wiadomo już z kim zagra Sokół Sokółka w meczach kontrolnych przed rundą wiosenną. Działacze podlaskiego zespołu zaplanowali dziewięć sparingów. Trzy z nich odbędą się podczas obozu w białoruskim Grodnie (12-19 lutego).

Sparingpartnerzy Sokoła Sokółka:
29 stycznia, godz. 12:00 - sparing z Narwią Ostrołęka,
2 lutego, godz. 17:00 - sparing z Dębem Dąbrowa Białostocka,
5 lutego, godz. 11:00 - sparing z Ruchem Wysokie Mazowieckie,
5 lutego, godz. 13:00 - sparing z BKS Jagiellonia Białystok,
13 lutego - sparing z Naftanem Nowopołock,
16 lutego - sparing z Biełkardem Grodno,
19 lutego - sparing z Naftanem Nowopołock,
23 lutego - sparing z Sūduvą Marijampolė,
26 lutego, godz 11:00 - sparing z Warmią Grajewo.

22 stycznia podopieczni Witolda Mroziewskiego wezmą udział w turnieju halowym w Sokółce. Przeciwnikami będą Ruch Wysokie Mazowieckie, Wigry Suwałki oraz Dąb Dąbrowa Białostocka.

źródło: dwadozera.pl / 90minut.pl / Radio Kielce / Sokół Sokółka / Gazeta.pl

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem