2010-12-14 20:12:53

Pelikan Łowicz testował nowych graczy

W sparingu z MKS Kutno rozegranym po zakończeniu rundy trener "Ptaków" Robert Wilk przyglądał się grupie testowanych zawodników.

Drugoligowcy przegrali z MKS-em Kutno 0-2 (0-1), jednak większość składu stanowili zawodnicy testowani. Według oceny sztabu szkoleniowego Pelikana praktycznie żaden nie pokazał się z dobrej strony.

- Szczerze powiedziawszy spodziewałem się po grze graczy testowanych dużo więcej. Żaden nie spełnił naszych wymogów - skomentował krótko na łamach "Nowego Łowiczanina" trener Wilk. - Jedyne co cieszy z tego meczu to, że nasi juniorzy urodzeni w 1994 roku zagrali w tym spotkaniu i można być zadowolonym z ich postawy. Myślę, że w przyszłości będzie można mieć z nich pociechę - zakończył.

Na dalsze treningi z zespołem Pelikana szanse ma jedynie Paweł Bojaruniec, który w sezonie 2008/09 występował w drużynie biało-zielonych i był wówczas podstawowym graczem. - Paweł sam zadzwonił do nas. Ostatnie pół roku występował w IV lidze w Kasztelanie Sierpc. Chcieliśmy mu się przyjrzeć, bo pamiętaliśmy go z dobrej strony, gdy grał u nas wcześniej. Będziemy z nim rozmawiać. Chciałbym, żeby dalej z nami trenował. Jeśli wyrazi zgodę, będę go sprawdzał w następnych sparingach - zdradza szkoleniowiec.

Testowani przez Łowiczan piłkarze poprosili o niepodawanie ich nazwisk. W składzie Pelikana zagrali m.in. Łukasz Gołka, Sebastian Przybyszewski, Piotr Kocęba, Kamil Mitrowski, Adam Pochwała i Rafał Trakul.

Drużyna zajęcia wznowią 7 stycznia. W okresie przygotowawczym szkoleniowcy zaplanowali na początku roku siedem meczów sparingowych.

Pierwszym rywalem Pelikana będzie lider grupy zachodniej II ligi Olimpia Grudziądz. Spotkanie to odbędzie się 26 stycznia w Kleszczowie. Pozostałe sparingi zaplanowano rozegrać w Łowiczu. Jednym z ciekawszych sparingpartnerów może okazać się Szkółka Piłkarska Lagos z Nigerii.

Mecz sparingowe Pelikana w zimowym okresie przygotowawczym:

26 stycznia - Olimpia Grudziądz
29 stycznia - Warta Sieradz
5 lutego - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
9 lutego - Szkółka Piłkarska Lagos Nigeria
13 lutego - Dolcan Ząbki
19 lutego - Pogoń Siedlce
26 lutego - MKS Kutno

źródło: Pelikan Łowicz / Nowy Łowiczanin
 
 

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem