2010-01-09 17:01:18

Stal Rzeszów: kurator zwolnił prezesa, wkrótce walne zebranie

Podobne tematy Stal Rzeszów

Władysław Prygoń nie jest już prezesem klubu Stali Rzeszów. Jak informuje Gazeta Codzienna Nowiny, kurator klubu Adam Pilecki wręczył prezesowi wypowiedzenie.

Sam Prygoń nie chce komentować sprawy zasłaniając się zakazem wypowiedzi w tej sprawie, który miał mu wydać kurator. W tej chwili przebywa on na urlopie do jedenastego lutego, chociaż w klubie nie kryją, że prezes stracił pracę.

– Prezes dostał wypowiedzenie, ale być może po najbliższych wyborach ponownie, obejmie stanowisko. Oczywiście, jeśli w nich wystartuje i zostanie wybrany – powiedziała osoba pracująca w klubie.

Przypomnijmy. Decyzję o wprowadzeniu kuratora na wniosek Urzędu Miasta podjął XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego 8 grudnia ubiegłego roku, ponieważ władze od kilku miesięcy działały bezprawnie gdyż wygasła im kadencja.

Logicznej przyczyny wypowiedzenia kurator nie był  w stanie podać.

– To jest sprawa między prezesem i klubem, a nie gazetą – stwierdził Adam Pilecki zapominając przy tym, że dalsze losy rzeszowskiego klubu interesują również rzesze kibiców w całym regionie.

Bardziej rozmowny był przewodniczący XII Wydziału Gospodarczego KRS sędzia Lesław Zawada, który wydał decyzję o wprowadzeniu do klubu kuratora.

– Kurator jest po to żeby rządzić klubem i podejmować decyzję, które są w gestii prezesa, więc nie widzę powodów żeby w Stali rządziło dwóch prezesów – wyjaśnia sędzia Zawada.

Mimo że Władysław Przygoń przestał być prezesem to 25 stycznia może z powrotem objąć stanowisko. Musi tylko ponownie wygrać wybory podczas zjazdu wyborczego.

– Zastanawiam się nad startem ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji – mówi Władysław Przygoń.

Aby mogło dojść do zaplanowanego walnego zebrania członków klubu najpierw muszą się odbyć wybory do wszystkich sekcji. Od poniedziałku do piątku mają zostać wybrane władze sekcji klubowych zgodnie z kolejnością (poniedziałek - zapasy, wtorek - akrobatyka, środa - skoki do wody, czwartek - żużel, piątek - piłka nożna).

źródło: Nowiny


Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

Olek K. 2010-01-09 18:06:27 0 0

Władek, mordo ty moja:))))))

bob 2010-01-09 22:59:48 0 0

Prygonia powinni wywieźć w bagażniku do lasu za oszustwa, które wyprawia w Stali!!!!

Resoviak 2010-01-10 01:33:24 0 0

Szczerze zycze wam ponownego wybrania Prygonia! Zaslugujecie na takiego prezesa! Jaki klub, taki prezes.

ad resoviak 2010-01-10 10:53:25 0 0

Nie ma to jak Bentkowski, resoviacki charakter:) W końcu przerzut:)))

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem