2015-08-09 08:53:15

Udany powrót Błękitnych Ropczyce do IV ligi. Wygrana ze Stalą Nowa Dęba 2-1

W pierwszej kolejce 4 ligi podkarpackiej Błękitni Ropczyce pokonali Stal Nowa Dęba 2-1.

Mecz Błękitnych Ropczyce ze Stalą Nowa Dęba rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu uroczystości związanych z inauguracją rozgrywek. Gospodarze po kilku latach wrócili do 4 ligi podkarpackiej.

Już w 6. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Łukasz Kosiba, który dał prowadzenie Błękitnym. Kilkanaście minut później Stal Nowa Dęba odpowiedziała golem Wojciecha Dudka i do przerwy był remis.

Upragnione zwycięstwo po kilku latach nieobecności na czwartoligowym froncie dał miejscowym Łukasz Kosiba, który na 10 minut przed końcem spotkania przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Błękitnych Ropczyce.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - STAL NOWA DĘBA 2-1 (1-1)

1-0 Kosiba (6)
1-1 Dudek (20)
2-1 Kosiba (80)

Błękitni Ropczyce: D. Kosiba - Waszczuk (46. Starzyk), Ochał, Pokrywka, Bonowicz, Sulisz, Kozioł, Orzech, Kukla, Ł. Kosiba (86. Cesarz), Szewczyk

Stal Nowa Dęba: Tomczyk - Diektiarenko, Dudek, Kotrych (8. Milanowski), Kwaśnik (50. Domagała), Nowak, Puzio, K. Serafin, Sz. Serafin, K. Wilk (84. M. Wilk), Wydro

Sędziował: Jacek Kuśnierz (Jarosław). Żółte kartki: Pokrywka, Ochał, Szewczyk, Kukla, Sulisz