http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2010-12-12 14:12:19

II liga: Znaczące zmiany w OKS 1945 Olsztyn

Z końcem roku w drużynie OKS-u 1945 Olsztyn zaszło kilka istotnych zmian. Dotyczą one nie tylko kadry zawodniczej, lecz także sztabu szkoleniowego.

Trener Adam Łopatko, opiekun drużyn młodzieżowych z rocznika 1995, zastąpił na stanowisku II trenera Dariusza Maleszewskiego, który pozostanie w olsztyńskim klubie na stanowisku szkoleniowca rezerw. - Jest to kolejny etap i krok do przodu w mojej pracy szkoleniowej. Mam nadzieje, że moja praca będzie miała wpływ na coraz lepsze wyniki "biało-niebieskich". Uważam, że moje doświadczenie w pracy z młodzieżą umożliwi wprowadzenie do kadry pierwszego zespołu kilku uzdolnionych chłopców z naszego klubu oraz regionu - mówił Łopatko.

Decyzja władz klubu o zmianie drugiego szkoleniowca, okaże się z pewnością pomocna przy wprowadzaniu do kadry pierwszej drużyny młodych wychowanków, bowiem już w tym roku z pierwszą drużyną trenowali młodzi zawodnicy z rocznika 1995: Karol Żwir, Piotr Wypniewski, Wojciech Dziemidowicz, Bartosz Maternik i Arkadiusz Mroczkowski oraz Piotr Łysiak z rocznika 1993. W styczniu okazję do zaprezentowania się będą mieli również powracający z wypożyczeń Mateusz Mikulak i Rafał Remisz.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, kto będzie strzegł bramki OKS-u 1945. Klub rozwiązał umowę z Pawłem Nerkiem, podczas gdy Jagiellonia Białystok zarządała powrotu z wypożyczenia Rafała Gikiewicza, który trafił do Olsztyna co prawda na zasadzie rocznego wypożyczenia, jednak z opcją wcześniejszego powrotu, z której to właśnie Jagiellonia chce skorzystać. Sprawa odejścia Gikiewicza zimą nie jest jeszcze przesądzona, a ostateczne decyzje zapadną około 20 grudnia. W przpadku, gdyby sprawy nie potoczyły się po myśli olsztyńskich działaczy, klub zechce ściągnąć mającego za sobą występy na Wyspach Brytyjskich Piotra Skibe (obecnie Huragan Morąg).

W OKS 1945 nie ma już ponadto Tomasza Aziewicza, ważą się także losy Krzysztofa Filipka, a Oskar Osika, Piotr Karłowicz i Mateusz Różowicz zostaną wypożyczeni do klubów z niższych lig.

Prócz wspomnianego Skiby do Olsztyna mogą trafić także Dominik Kun z Vęgorii Węgorzewo oraz Paweł Łukasik z Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Aktualny plan sparingów OKS-u 1945:
15 stycznia - Lechia Gdańsk
22 stycznia - Huragan Morąg
26 stycznia - Wisła Płock
29 stycznia - GKS Bełchatów
1 lutego - Widzew Łódź
5 lutego - rywal do ustalenia
12 lutego - Elana Toruń
16 lutego - rywal do ustalenia
19 lutego - Bałtyk Gdynia
26 lutego - Olimpia Grudziądz oraz Mrągowia Mrągowo

źródło: OKS 1945 Olsztyn / Jagiellonia Białystok / Gazeta.pl
 
 

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem