2010-01-09 16:01:24

Koniec urlopów w Podlasiu Biała Podlaska

Podobne tematy Podlasie Biała Podlaska
Podopieczni Dariusza Banaszuka po raz pierwszy w nowym roku spotkli się 7 stycznia. Beniaminek III ligi niemal cały okres przygotowawczy spędzi w Białej Podlaskiej.
 
19 lutego zespół wyjedzie na ponadtygodniowy obóz do Brześcia. - Do momentu wyprawy na Białoruś będziemy pracować nad siłą dynamiczną oraz wytrzymałością szybkościową. Poza granicami kraju skupimy się wyłącznie nad techniką oraz taktyką. Będziemy chcieli rozegrać trzy bądź cztery gry kontrolne. Przed moimi piłkarzami ciężki okres, jednak każdy będzie mógł udowodnić swoją przydatność do zespołu. Dopiero w Brześciu na dobrą sprawę rozstrzygnie się, kto może liczyć na pierwszą jedenastkę, a kto wywalczy sobie miejsce w osiemnastce meczowej - mówi Dariusz Banaszuk, trener Podlasia.

Po przyjeździe do kraju, bialczanom pozostaną trzy tygodnie do inauguracji rozgrywek. Szkoleniowiec będzie chciał przeprowadzić trzy mikrocykle startowe.

Jak przed każdą rundą nie może zabraknąć pytań, jakie zmiany kadrowe zajdą w drużynie. Również Podlasie przystąpi do rewanżów w zmienionym składzie. Kilka dni po zakończeniu rundy jesiennej władze klubu ogłosiły, iż Michaił Litwińczuk może szukać sobie nowego klubu. Z Białorusinem wiązane były wielkie nadzieje, jednak piłkarz po prostu zawiódł. W związku ze zwolnieniem miejsca w liniach ofensywnych, klub stara się znaleźć godnego następcę.

- Poszukujemy napastnika, który zaostrzyłby rywalizację w ataku. Prowadzimy rozmowy z napastnikiem, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o danych osobowych - mówi tajemniczo Banaszuk.

Jest pewne, że do ekipy III-ligowców dołączy dwóch nowy piłkarzy. Pierwszy z nich to Damian Wojtysiak, który ostatnio reprezentował Stal Kraśnik. Piłkarz rozpoczął studia w bialskim ZWWF i planuje łączyć naukę z grą w piłkę nożną. Trener Banaszuk widzi go na pozycji bocznego obrońcy bądź pomocnika. Kolejną nową postacią będzie Radosław Kowalczyk, ostatnio zgłoszony do gry w Olimpii Zambrów, a mający na koncie epizod w II lidze w barwach ŁKS Łomża. Podobnie jak Wojtysiak może występować zarówno w defensywie jak i pomocy.

 – Obaj się do nas zgłosili, bo studiują na tutejszej uczelni i uważam, że mogliby się przydać. Rozmawiamy z ich klubami i mam nadzieję, że uda się nam dojść do porozumienia – mówi trener Dariusz Banaszuk.

Plan gier sparingowych:
30.01 - Zwolenianka Zwoleń (Puławy)
31.01 - juniorzy starsi UKS TOP-54 (Biała Podlaska)
3.02 - Radomiak Radom (Miętne k. Garwolina)
6.02 - Górnik II Łęczna (Łęczna)
13.02 - Wisła Puławy (Puławy)
17.02 - Chełmianka Chełm (Łęczna)
3.03 - MKS Mielnik (Biała Podlaska)
6.03 - Orlęta Radzyń Podlaski (Radzyń Podlaski)
12.03 - Huragan Międzyrzecz Podlaski (Biała Podlaska)

źródło: Wspólnota Bialska / azspodlasie.pl


Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem