2015-07-20 13:17:10

sparing: MKS Kańczuga - Sawa Sonina 1-0

MKS Kańczuga (biało-niebieskie stroje) wygrali 1-0 z Sawą Sonina (fot. Mieczyławw Turczyn)
Zawodnicy MKS-u Kańczuga po bramce Marka Florka pokonali w meczu sparingowym 1-0 zespół Sawy Sonina.

Mecz z Sawą Sonina był pierwszym spotkaniem rozegranym przez MKS Kańczuga w letnim okresie przygotowawczym. Pierwotnie jednak rywalem miał być zespół Jaworu Krzemienica. Spotkanie to nie doszło do skutku z powodu problemów kadrowych gości.

Mecz w związku z wysoką temperaturą rozegrany został systemem 3x30 minut. W 50. minucie spotkania prowadzenie i jak się później okazało zwycięstwo dał gospodarzom Marek Florek, który strzałem przy prawym słupku pokonał bramkarza gości.

Bardzo dobrze w drużynie MKS-u zaprezentowali się dwaj testowani zawodnicy. Obaj mieli szanszę na zmianę wyniku, ale ich strzały lądowały na poprzecce Sawy Sonina.

Oprócz zawodników testowanych w drużynie z Kańczugi wystąpił wracający po wypożyczeniu Dominik Cichy oraz włączony do drużyny seniorów Maciej Majcher (poprzednio drugoligowa drużyna juniorów MKS-u).

Oprócz dzisiejszej zmiany przeciwnika, MKS Kańczuga zmienia jeszcze dwóch sparingparnterów. W miejsce planowanych Izolatora Boguchwała oraz Pogoni Leżajsk rozegrane zostaną spotkania z pierwszoligową drużyną juniorów Resovii Rzeszów (25 lipca, godz. 10 stadion przy Wyspiańskiego) oraz na własnym terenie ze Stalą Rzeszów.

MKS KAŃCZUGA - SAWA SONINA 1-0 (0-0)

1-0 Florek (50)

MKS Kańczuga: Maciej Majcher - Zawodnik Testowany 1, Robert Cieleń, Dominik Cichy, Maciej Skawina, Krzysztof Sierżęga, Marek Florek, Igor Ostruvka, Jakub Krupa, Andrzej Krówczyk, Maciej Rusin oraz Mateusz Flak, Patryk Białogłowski, Artur Grzebyk, Zawodnik Testowany 2