2015-07-18 19:45:13

Puchar Polski: Stal Stalowa Wola wygrała w Rudzie Śląskiej po dogrywce

Stal Stalowa Wola wygrała z Grunwaldem Ruda Śląska 4-2 (po dogrywce) i awansowała do I rundy Pucharu Polski.

"Stalówka" zaczęła to spotkanie wręcz idealnie. Po zaledwie pięciu minutach gry prowadziła 2-0 po trafieniach Dawida Jabłońskiego i Dawida Przezaka, czyli dwóch graczy sprowadzonych w przerwie letniej.

W 67. minucie kontaktowego gola dla Grunwaldu Ruda Śląska strzelił Michał Brzozowski, a na dwie minuty przed końcem z rzutu karnego wyrównał Tomasz Szpoton.

W dogrywce do siatki trafiała już tylko Stal Stalowa Wola. Najpierw gola zdobył Damian Łanucha, a wynik spotkania na 4-2 dla "Stalówki" ustalił Tomasz Płonka.

Zespół ze Stalowej Woli awansował tym samym do I rundy Pucharu Polski, gdzie zmierzy się ze Stilonem Gorzów.

GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA - STAL STALOWA WOLA 2-4 pod dogr. (0-2, 2-2)

0-1 Jabłoński (3)
0-2 Przezak (5)
1-2 Brzozowski (67)
2-2 T. Szpoton (88-karny)
2-3 Łanucha (100)
2-4 Płonka (117)

Grunwald Ruda Śląska: Lamlih - Kiepura (60. Szczygieł), Szpoton, Wolek (111. Kowalski), Szczypior, Stanisławski, Maciongowski, Brzozowski, Cymański (107. Łęcki), Dreszer, Kot

Stal Stalowa Wola: Zacharski - Kantor, Wrona, Bogacz, Kowalski, Mikołajczak, Stelmach (46. Wawrzyński), Giel, Łanucha, Jabłoński (118. Szoja), Przezak (59. Płonka)

Sędziował: Dominik Pasek (Legnica). Żółte kartki: Maciongowski, Wolek, Brzozowski - Kantor, Wawrzyński, Zacharski, Mikołajczak, Bogacz