2015-06-13 18:19:40

Bartosz Szopa katem Stali Nowa Dęba. Czarni Jasło posłali rywali do okręgówki

Bartosz Szopa (na zdjęciu z piłką) strzelił dla Czarnych Jasło dwa gole w końcówce i posłał Stal Nowa Dęba do okręgówki (fot. Jakub Dziok)
Zdegradowani już Czarni Jasło pokonali Stal Nowa Dęba 3-2 spuszczając rywali do okręgówki. Katem gości był Bartosz Szopa, który zdobył dwa gole w końcówce.

Do przerwy wszystko szło po myśli Stali Nowa Dęba, która prowadziła w Jaśle 2-0 po golach Kamila Serafina i Dawida Bartkiewicza. Wygrana dawała gościom utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej i wydawało się, że uda się ten plan zrealizować.

Nawet gdy w 66. minucie kontaktową bramkę dla Czarnych Jasło strzelił Michał Tusiński (z rzutu karnego) nikt w Nowej Dębie nie spodziewał się tego, co miało nastąpić.
Katem Stali okazał się 19-letni Bartosz Szopa, która w ostatnich pięciu minutach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców dając gospodarzom zwycięstwo 3-2.

Czarni Jasło pożegnali się z IV ligą zwycięstwem, bo spadku do okręgówki pewni byli już wcześniej. Pociągnęli za sobą również Nową Dębę, która zakończyła rozgrywki na 13. miejscu.

CZARNI JASŁO - STAL NOWA DĘBA 3-2 (0-2)

0-1 K. Serafin (30)
0-2 Bartkiewicz (42
1-2 Tusiński (66-karny)
2-2 Szopa (85)
3-2 Szopa (89)