2015-06-07 20:54:36

Piast Tuczempy wygrał z Sokołem Nisko, ale na awans musi jeszcze poczekać

Piast Tuczempy (biało-czarne koszulki) do awansu potrzebuje już tylko punktu (fot. Mieczysław Turczyn)
Piłkarze Piasta Tuczempy wygrali z Sokołem Nisko 3-2, ale jeszcze nie mogą być pewni awansu do 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka.

Gospodarze już dzisiaj byli gotowy na świętowanie historycznego awansu do III ligi. Trzeba było tylko wygrać i liczyć na potknięcie Cosmosu Nowotaniec

Pierwszy warunek został spełniony, niestety dostosować nie chciał się Cosmos, który pokonał Rzemieślnika Pilzno 2-0.

Prowadzenie Piastowi Tuczempy dał już w 8. minucie spotkania Arkadiusz Wielgosz. Chwilę przed przerwą na 2-0 podwyższył specjalista od rzutów karnych Bohdan Karkovsky.

W 57. minucie kontaktowego gola dla Sokoła Nisko strzelił Damian Juda, ale gospodarze szybko odpowiedzieli trafieniem Łukasza Zająca.

W ostatniej minucie jeszcze raz przypomniał o sobie Damian Juda, ale na odrobienie strat zabrakło już czasu. Piast wygrał z Sokołem 3-2 i za tydzień jedzie do Soniny. Jeżeli zdobęcie tam choć punkt wywalczy upragniony awans.

PIAST TUCZEMPY - SOKÓŁ NISKO 3-2 (2-0)

1-0 Wielgosz (8)
2-0 Karkovsky (44-karny)