2015-06-05 08:34:15

Sokół Nisko coraz bliżej utrzymania. Urwał punkt Polonii Przemyśl

Sokół Nisko zdobył cenny punkt remisując na własnym terenie z mistrzem 4 ligi podkarpackiej Polonią Przemyśl.

Byliśmy świadkami zaciętego spotkania przy Kościuszki 20. Miejscowy Sokół Nisko zaczął z nielada impetem i już w 17. minucie za sprawą Michała Serafina objął prowadzenie.

Polonia Przemyśl jak na mistrza przystało, nie zamierzała złożyć broni. Podopieczni trenera Pawła Załogi wyrównali stan spotkania w 31. minucie, kiedy to do bramki gospodarzy trafił Łukasz Tabisz.

Goście poszli za ciosem i za dwie minuty Mateusz Wanat dał im prowadzenie. Wynik 1-2 utrzymał się do przerwy.
Tak jak pierwszą, tak też i drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. W 50. minucie wyrównującą bramkę strzelił Jacek Stępień. Jak się poźniej okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. Żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć skutecznej drogi do bramki przeciwnika. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2, czyli takim samym jak podczas starcia obydwu ekip podczas rundy jesiennej.

W dole tabeli 4 ligi podkarpackiej panuje duży ścisk, dlatego punkt zdobyty przez Sokoła Nisko w meczu z liderem jest niezwykle cenny. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek drużyna z Niska ma na swoim koncie 37 "oczek". Do końca bezpiecznie czuć się jednak nie może  ponieważ ich przewaga nad strefą spadkową to tylko 3 punkty.

SOKÓŁ NISKO - POLONIA PRZEMYŚL 2-2 (1-2)

1-0 Serafin (17)
1-1 Tabisz (31)
1-2 Wanat (33)
2-2 Stępień (50)

Sokół Nisko: Tomczyszyn - Dyba, Wilk, Woźniak, Szpyra, Niedziałek, Stępień, Kocój, Kowal (64. Majowicz), Serafin, Juda

Polonia Przemyśl: Krzanowski - Barszczak, Kokoć, Kuźniar, Załoga, Jaroch, Owczar, Mikulec, Tabisz, Wanat, Świst

Sędziował: Michał Ziemba (Rzeszów)