2015-06-04 22:00:22

Rzemieślnik Pilzno zatrzymał rozpędzoną Pogoń Leżajsk

Z piłką Dawid Florian.
Pogoń Leżajsk po czterech zwycięstwach z rzędu musiała uznać wyższość Rzemieślnika Pilzno, który wygrał u siebie 1-0.

Piłkarze Rzemieślnika Pilzno mogli wyjść na prowadzenie w 26. minucie meczu. Marcin Juszkiewicz nie wykorzystał jednak rzutu karnego - piłkarz nie trafił w bramkę. W kolejnych minutach obie ekipy dochodziły do sytuacji podbramkowych. Okazji nie udało się jednak zamienić na gola.

Przełom nastąpił w drugiej części spotkania. W 63. minucie Marcin Juszkiewicz dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę głową strzelił Jakub Trela. Jak się później okazało była to zwycięska bramka.

Porażkę Pogoni Leżajsk można po części usprawiedliwić wąską kadrą.

RZEMIEŚLNIK PILZNO - POGOŃ LEŻAJSK 1-0 (0-0)

1-0 Trela (63)

Rzemieślnik Pilzno: Wilczyński - Florian, Pydych (46. Camara), Konrad, Wiśniowski - Czekaj (46. Trela), Leśniowski, Juszkiewicz, Mędrek (57. Pisarczyk) - Łazowski, Mazela (87. Zaskalski).

Pogoń Leżajsk: Pietrycha - Bubiłek, Maciorowski, Bukowski, Czarniecki, Lebioda, Gilar, Dąbek, Karwacki, Staroń, Leja.

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).