2015-05-18 12:11:59

Piast Tuczempy wygrał z Kolbuszowianką i jest wiceliderem 4 ligi podkarpackiej

Piast Tuczempy (białe koszulki) wygrał z Kolbuszowianką 3-1
Piast Tuczempy wygrał z Kolbuszowianką Kolbuszowa 3-1, a dzięki wpadce Rzemieślnika Pilzno wskoczył na pozycję wicelidera 4 ligi podkarpackiej.

Wynik meczu to najniższy wymiar kary dla Kolbuszowianki, która mogła to spotkanie przegrać dużo wyżej.

Piast Tuczempy zaczął punktować gospodarzy już w 6. minucie - wtedy to do bramki trafił Tomasz Pasaj. Gdyby lepszy dzień miał Wiktor Kossak 2-0 mogło być już przed przerwą.

Drugi gol padł chwilę po zmianie stron, a jego autorem był Bohdan Karkowski, który trafił do siatki z karnego. Jedenastkę wypracował świetnie dysponowany ostatnio Tomasza Pasaj, który w kolejnym meczu wywalczył karnego dla Piasta.

W 87. minucie błąd Waldemara Jarocha wykorzystał Dawid Dzieka i gospodarze strzleili kontaktową bramkę. To nie był jednak koniec.

Zdekoncentrowani gracze Kolbuszowianki nie przypilnowali rezerwowego Kamila Aaba, który w 90. minucie ustalił wynik meczu na 3-1 dla Tuczemp.

KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA - PIAST TUCZEMPY 1-3 (0-1)

0-1 Pasaj (6)
0-2 Karkowski (47)
1-2 Dziekan (87)
1-3 Aab (90)

Kolbuszowianka Kolbuszowa: Kozioł - Stagraczyński, Franczyk, Skowron, Czyżewski - Dziedzic, Fryc, Lorenc (47. Mokrzycki), Szela (75. Dudek) - Dziekan, Korab

Piast Tuczempy: Strawa - Kud, Jaroch, Demski, Szuflita Wota, Sas (80. Zając), Karkowski, (89. Aab), Pasaj - Kossak (48. Wielgosz), Tołpa (69. B. Noga)

Sędziował: Mariusz Antosz (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Kozioł, Stagraczyński, Skowron - Szuflita. Widzów: 180