2015-05-06 19:30:40

Polonia zdobyła okręgowy Puchar Polski. Teraz mecz z Resovią

Piłkarze Polonii Przemyśl zdobyli okręgowy Puchar Polski (fot. Przemyskie Bractwo)
Piłkarze Polonii Przemyśl wygrali w dwumeczu z JKS-em Jarosław i sięgnęli po okręgowy Puchar Polski. W półfinale na szczeblu wojewódzkim rywalem Polonii będzie Resovia.

W dzisiejszym rewanżowym spotkanie finałowym Pucharu Polski na szczeblu okręgu Jarosław gracze JKS-u Jarosław wygrali z Polonią Przemyśl 2-1.

Ten wynik jednak dał ostateczne zwycięstwo przemyślanom, którzy w pierwszym meczu wygrali 1-0 i w ostatecznym rozrachunku byli lepsi dzięki bramce zdobytej na wyjeździe.

W dzisiejszym spotkaniu jako pierwsi do siatki trafiki gracze JKS-u Jarosław. W 22. minucie gola zdobył Mateusz Jurczak.

Chwilę później za faul poza linią pola karnego z boiska wyrzucony został bramkarz gości Artur Kuźma.

Fani JKS-u Jarosław podczas finałowego meczu z Polonią Przemyśl (fot. Klub 100 - JKS Jarosław)

Pomimo gry w osłabieniu - w 72. minucie - Polonia dostała szansę na wyrównanie i nie zmarnowała jej. Rzut karny na gola zamienił Paweł Sedlaczek.

Kilka minut później JKS Jarosław znów wyszedł na prowadzenie za sprawą Michała Puńko, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

W półfinale okręgowego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim piłkarze Polonii Przemyśl zmierzą się z Resovią, która pokonała dziś Sawę Sonina i zdobyła OPP na szczeblu Dębica/Rzeszów. Spotkanie zostanie rozegrane 13 maja w Przemyślu.

JKS JAROSŁAW - POLONIA PRZEMYŚL 2-1 (1-0)

1-0 Jurczak (22)
1-1 Sedlaczek (69-karny)
2-1 Puńko (79)

JKS Jarosław: Guziewicz - Puńko, Sobczak, Saramak, Gliniak, Soczek, Fedor, Bańka, Raba, Pawlak, Jurczak

Polonia Przemyśl: Kuźma - Barszczak, Załoga, Kokoć, Kuźniar, Jaroch, Sedlaczek, Wanat, Mikulec, Świst, Kalawski