2015-05-02 15:47:17

"Stalówka" nie wykorzystała przewagi i zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec [WIDEO]

Tomasz Płonka (z prawej) trafił do siatki chwilę po wejściu na boisko (fot. stal1938.pl)
Piłkarze Stali Stalowa Wola, pomimo gry w przewadze przez większość meczu, tylko zremisowali z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Goście zaczęli bardzo źle. Już w 13. minucie spotkania z boiska wyrzucony został bramkarz Szymon Gąsiński (zagranie ręką poza polem karnym) i Zagłębie Sosnowiec musiało grać w osłabieniu.

W 35. minucie na boisku pojawił się Tomasz Płonka, który zmienił kontuzjowanego Michała Kachniarza.

Niespełna dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkowywał Kamil Jakubowski, a wspomniany wcześniej Tomasz Płonka uderzył głową pokonując rezerwowego golkipera gości.

Chwilę po zmianie stron grające w osłabieniu Zagłębie Sosnowiec zdołało doprowadzić do wyrównania. Mateusz Wrzesień zagrał do Łukasza Matusiaka, który uderzeniem po długim rogu pokonał Tomasza Wietechę.

Pomimo przewagi jednego zawodnika Stal Stalowa Wola nie zdołała tego spotkania wygrać i musi zadowolić się jednym punktem.

STAL STALOWA WOLA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1-1 (1-0)

1-0 Płonka (38)
1-1 Matusiak (47)

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Kowalski, Mikołajczak, Kachniarz (35. Płonka), Kantor (69. Kałat), Stelmach, Jakubowski, Sekulski

Zagłębie Sosnowiec: Gąsiński - Sierczyński, Koprucki, Markowski, Ninković, Wrzesień (68. Ryndak), Matusiak, Dudek (83. Tumicz), Szatan, Tylec (15. Fabisiak), Arak (83. Zaradny)

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Kantor, Kowalski, Płonka - Wrzesień, Szatan, Koprucki, Dudek, Ryndak. Czerwona kartka: Gąsiński (13, zagranie ręką przed polem karnym)

Stal Stalowa Wola - Zagłębie Sosnowiec 1-1 [WIDEO, BRAMKI]