http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2010-11-02 18:11:53

WD PZPN ukarał Olimpie Elbląg

Wydział Dyscypliny PZPN po rozpoznaniu sprawy niewłaściwego zachowania kibiców Olimpii Elbląg w meczu ze Stalą Stalowa Wola nałożył na elbląski klub karę finansową w wysokości 5 tys. zł.

WD PZPN przyjął dowód z raportu delegata na to spotkanie, zgodnie z którym w 43. minucie meczu kibice Olimpii wywiesili na ogrodzeniu sektora flagę w kolorach biało-czerwonej szachownicy z napisem Olimpia Elbląg i symbolem faszystowskim tzw. falangą (ręka z mieczem) - symbolem ONR Falanga, przedwojennej organizacji faszyzującej. W wyniku interwencji delegata transparent został usunięty w przerwie meczu.

Od tego orzeczenia klubowi przysługuje prawo do złożenia odwołania do Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN za pośrednictwem WD PZPN w terminie 14 dni. To już druga kara, jaką Olimpia została ukarana za tzw. falangę.

źródło: Olimpia Elbląg

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

narodowy 2010-11-09 19:55:19 0 0

Bzdura! Faszystami to są ci kolesie z Nigdy więcej i pzpn-u. Od historycznych symboli Narodu Polskiego Wara! Nie będą nam anarchiści mówili co jest Polskie, a co nie. Niech pilnują swoich zuluskich plemion! Oi dla Wielkiej Polski!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem