2015-04-25 20:04:18

Stal Mielec pokonała lidera 2 ligi. Wygrana z Rozwojem Katowice

Stal Mielec sprawiła miłą niespodziankę i pokonała Rozwój Katowice 3-1 w meczu 27. kolejki 2 ligi. Mielczanie rozegrali niesamowitą końcówkę.

Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej części spotkania faworyzowany wicelider Rozwój Katowice zdobył gola - do siatki trafił Przemysław Gałecki.

Piłkarze Stali Mielec jednak nie pozostawali obojętni i za sprawą Mateusza Cholewiaka w 71. minucie doprowadzili do stanu 1-1. Mielczanin wykorzystał okazję sam na sam z golkiperem gości.

Nikt nie spodziewał się tak emocjonującej końcówki. W 90. minucie bramkę zdobył Sebastian Łętocha, który strzelił głową pod poprzeczkę.  Jakby tego było mało, w doliczonym czasie gry wynik na 3-1 dla gospodarzy podwyższył Bartosz Nowak i Stal Mielec mogła się cieszyć z kompletu punktów.

STAL MIELEC - ROZWÓJ KATOWICE 3-1 (0-0)

0-1 Gałecki (53)
1-1 Cholewiak (71)
2-1 Łętocha (90)
3-1 Nowak (90+2)

Stal Mielec: Libera, Załucki (64. Jankowski), Duda, Głaz, Domański (62. Prejs), Nowak, Cholewiak, Żubrowski, Łętocha (90. Nikanowycz), Sulewski, Getinger

Rozwój Katowice: Soliński - Mielnik, Tanżyna, Gałecki, Winiarczyk, Wróbel, Gacki, Kapias, Tkocz, Kun (78. Azikiewicz), (90. Żak)

Sędziował: Damian Pasek (Legnica). Żółte kartki: Głaz Duda, Sulewski - Kun