2015-04-15 19:08:10

Karpaty Krosno kończyły w dziesiątkę, ale i tak wygrały z Avią Świdnik

Bartłomiej Buczek (z prawej) strzelił zwycięskiego gola dla Karpat Krosno (fot. Marcin Pirga)
Piłkarze Karpat Krosno wygrali 1-0 z Avią Świdnik w meczu 25. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej. Gospodarze kończyli w dziesiątkę.

Podopieczni Szymona Szydełko zaksięgowali kolejne cenne trzy punkty i utrzymali przewagę w tabeli. "Karpaciarze" w starciu z Avią Świdnik musieli się jednak sporo namęczyć.

W 43. minucie to goście mogli wyjść na prowadzenie. Jeden z zawodników strzelał na bramkę Krzysztofa Żukowskiego z zaledwie 5 metrów i bīło groźnie. Na szczęście golkiper krośnian był na posterunku.

Chwilę po zmianie stron znów okazję miała drużyna z Lubelszczyzny. Po błędzie Pawła Jarząba strzał oddał Piotr Wójcik, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Na 30 minut przed końcem spotkania w ciągu zaledwie dwóch minut dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Patryk Kapuściński i gospodarze musięli sobie radzić w osłabieniu.

Gracze Karpat Krosno wcale jednak nie zamierzali się bronić. W 73. minucie Kamil Walaszczyk zagrał do Barłomieja Buczka, a najlepszy strzelec lidera 3 ligi lubelsko-podkarpackiej znalazł się sam na sam i nie zmarnował okazji.

W końcówce meczu okazję na podwyższenie wyniku miał jeszcze Kamil Walaszczyk, ale jego uderzenie z rzutu wolnego świetnie obronił Łukasz Gieresz.

KARPATY KROSNO - AVIA ŚWIDNIK 1-0 (0-0)

1-0 Buczek (73)

Karpaty Krosno: Żukowski - Chmielowski, Jarząb, Kapuściński, Zych, Walaszczyk, Sikorski (88. Popielarz), Krzysztoń, Kasza, Kantor, Buczek (86. Kolbusz)

Avia Świdnik: Gieresz - Czepiński, Grzegorczyk, Bednarek (77. Koprucha), Nowak, Wróbel (46. Sadło), Sadio, Byszewski, Wołos (79. Krawiec), Orzędowski, Wójcik

Sędziowali: Konrad Tomczyk oraz Paweł Drabik i Damian Kublas (Jarosław). Żółte kartki: Kapuściński, Jarząb - Wróbel, Sadło, Orzędowski, Czępiński