2015-04-13 12:19:47

Wisłok Wiśniowa wygrał w Nisku. Hat-trick Damiana Wolańskiego

Pewne zwycięstwo odnieśli w Nisko zawodnicy Wisłoka Wiśniowa pokonując miejscowy Sokół 3-1.  Hat-trickiem popisał się najlepszy wśród gości Damian Wolański.

Już w 4. minucie po fatalnym błędzie obrońców Damian Wolański znalazł się oko w oko z bramkarzem, jednak ten nogami obronił strzał napastnika gości.

W 27. minucie Damian Wolański już się nie pomylił i po dokładnym dośrodkowaniu jednego z kolegów z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Tuż przed przerwą Jacek Stępień pokonał Jakuba Pociaska, jednak sędzia uniósł chorągiewkę do góry i bramka nie została uznana.

Po zmianie stron Sokół Nisko rzucił się do odrabiania strat. Bramkarza gospodarzy groźnymi strzałami próbował zaskoczyć Serafin oraz Niedziałek, ale ponownie to goście cieszyli się z gola.

W 52. minucie po wrzutce z prawej strony Damian Wolański zdobył swoją drugą bramkę ładnym strzałem głową.

Po stracie gola trener Artur Lebioda wprowadził na boisko czterech nowych zawodników i Sokół znów rzucił się do ataku. Na ich nieszczęście po rzucie rożnym stracili kolejną bramkę. Hat-tricka tym samym skompletował Damian Wolański kierując po raz trzeci futbolówkę do bramki rywali.

Sokół Nisko się nie poddał i nadal dążył do zmiany niekorzystnego wyniku. Rozmiary porażki udało się zmniejszyć w 70. minucie, gdy do siatki trafił Marek Kowal.

Skrzydła gospodarzom podciął Jacek Stępień, który chwile później za odkopnięcie piłki otrzymuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę osłabiając swój zespół. W końcówce swoją szansę na podwyższenie wyniku miał Marcin Borowczyk, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca Sokoła.

SOKÓŁ NISKO - WISŁOK WIŚNIOWA 1-3 (0-1)

Sokół Nisko: Tomczyszyn – Wilk, Dyba, Stępień, Szpyra (56. Majowicz), Kobylarz (56. Wójcik), Niedziałek, Woźniak (56. Kowal), Kocój (Pławiak), Serafin, Juda

Wisłok Wiśniowa: Pociask - G. Długosz, Iwanowski, Kuta, Bernacki, Zajchowski (78. Tomaszewski), Kozubek, Sajdak (65. Borowczyk), Baran, Wolański (71. Złotek), Fryś (90. M. Długosz)

Sędziowali: Maciej Łamasz oraz Paweł Drabik i Jacek Kuśnierz (Jarosław). Żółte kartki: Woźniak, Stepień żółta. Czerwona kartka: Stępień (71). Widzów: 100