2015-03-15 13:53:56

Karpaty Krosno rozbiły Stal Rzeszów w meczu na szczycie 3 ligi lubelsko-podkarpackiej

Karpaty Krosno (biało-niebieskie stroje) wysoko pokonali Stal Rzeszów i umocnili się na prowadzeniu (fot. Łukasz Pelc)
Piłkarze Karpat Krosno wygrali 4-1 ze Stalą Rzeszów w meczu na szczycie tabeli 3 ligi lubelsko-podkarpackiej.

Podopieczni Szymona Szydełko rozegrali świetne spotkanie i pokazali, że ich miejsce w tabeli nie jest przypadkowe.

Pierwszy gol dla Karpat Krosno padł w 24. minucie meczu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kamil Walaszczyk, a świetnie w polu karnym gości znalazł się Łukasz Zych, który z bliska trafił do siatki.

Jeszcze przed przerwą rzut karny na gola zamienił Bartłomiej Buczek i "Karpaciarze" prowadzili 2-0.

W 54. minucie potężnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Kamil Walaszczyk, który uderzył na bramkę Miłosza Lewandowskiego z połowy boiska. Golkiper gości odbił piłkę, a na miejscu był Dariusz Kantor, który wpakował piłkę do bramki głową.

Honorowego gola dla Stali Rzeszów zdobył Łukasz Szczoczarz, który wykorzystał rzut karny po ręce Łukasza Zycha.

Na trzy minuty przed końcem Stalowców dobił jeszcze Marek Fundakowski, który ustalił wynik spotkania na 4-1 dla krośnian również egzekwując rzut karny.

Rzeszowienie kończyli to spotkanie w dziesiątkę - w 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Konrad Hus.

Spotkanie cieszyło się ogromny zainteresowaniem kibiców. Na trybunach zasiadło blisko 4 tysiące fanów.

KARPATY KROSNO - STAL RZESZÓW 4-1 (2-0)

1-0 Zych (24)
2-0 Buczek (42-karny)
3-0 Kantor (54)
3-1 Szczoczarz (74-karny)
4-1 Fundakowski (87-karny)

Karpaty Krosno: Żukowski - Kolbusz, Chmielowski, Kapuściński (84. Telesz), Zych, Kasza (60. Popielarz), Walaszczyk, Krzysztoń, Sikorski (90. Jarząb), Kantor (70. Fundakowski), Buczek

Stal Rzeszów: Lewandowski - Baran (46. Lisańczuk), Bednarczyk, Tabor (86. Karwacki), Suswam (59. Szczoczarz), Hus, Maślany, Murawski, Mykytyn, Żebrakowski (72. Szymański), Prędota

Sędziowali: Grzegorz Pożarowszczyk oraz Rafał Wójcik i Mikołaj Rowiński (Lublin). Żółte kartki: Kolbusz, Chmielowski, Walaszczyk, Zych - Baran, Bednarczyk, Hus, Suswam, Szczoczarz. Czerwona kartka: Hus (67, druga żółta).