2010-10-17 21:10:08

Porażka Stalówki w Olsztynie, Stal Rzeszów przełamuje kryzys, porażka Resovii

Lider tabeli – Stal Stalowa Wola – przerwał passę 10 spotkań bez porażki ulegając OKS 1945 w Olsztynie. Stal Rzeszów w końcu wygrała na własnym stadionie. Bez punktów z Elbląga wróciła Resovia.

Po serii dziesięciu spotkań bez porażki, Stal Stalowa Wola przegrała po zaciętym meczu w Olsztynie. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w  4.minucie. Na odpowiedź stalowowolan czekaliśmy tylko 7 minut. Stalówka po bramce Radawca w 22.minucie spotkania zdołała wyjść na prowadzenie, jednak gospodarze wyrównali już cztery minuty później, by na minutę przed przerwą wyjść znów na prowadzenie. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło i porażka lidera stała się faktem.

Również swoją serię, choć w odróżnieniu do stalowowolan niefortunną, przerwali biało-niebiescy z Rzeszowa. Stal od 21 sierpnia nie mogła zdobyć bramki na własnym stadionie, przez co aż do dziś zdobyła przy Hetmańskiej 69 zaledwie jeden punkt w trzech meczach. Dziś owa passa została przełamana, gdy w 83.minucie spotkania Reiman strzelił jedyną bramkę w meczu z Pelikanem Łowicz. Dzięki temu stalowcy awansowali na na czwarte miejsce w tabeli, mając do miejsca premiowanego awansem zaledwie trzy punkty straty.

Niestety bez punktów wrócili do stolicy podkarpacia piłkarze Resovii Rzeszów. Drużyna Wojciecha Boreckiego uległa Olimpii Elbląg 2-1, a honorowego gola dla „Pasiaków” zdobył wykorzystując rzut karny obchodzący niedawno swoje 28.urodziny kapitan drużyny Kamil Walaszczyk.

Na innich boiskach drugiej ligi grupy wschodniej nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć. Do takich można zaliczyć zwycięstwo Wigier Suwałki w Wyokiem Mazowieckiem, oraz brezbramkowy remis Sokoła Sokółka w Brzesku z miejscowym Okocimskim KS.

Niestety nadal słabo gra Motor Lublin, który przegrał tym razem z Wisłą w Płocku 2-0. Swoje spotkania wygrywali gospodarze w Iławie, gdzie Jeziorak zwyciężył Start Otwock 2-1. w Nowym Dworze Mazowieckim gdzie górą w zakończonym 3-1 meczu z GLKS Nadarzyn był Świt oraz w zamykającym XIII kolejkę gier Pruszkowie, gdzie Znicz wygrał 2-1 z przedostatnią w tabeli Puszczą Niepołomice. W tym ostatnim spotkaniu o mały włos nie doszło do niespodzianki, gdyż Krzysztof Świątek (Puszcza) nie wykorzystał rzutu karnego.

W klasyfikacji strzelców na czoło z ośmioma trafieniami wysunął się Piotr Bajera (GLKS Nadarzyn). Tuż za nim z jednym trafieniem na koncie mniej jest Kacper Tatara (Znicz Pruszków). Sześć zdobytych bramek ma dwóch zawodników Stali Stalowa Wola – Kamil Gęśla i Daniel Radawiec, oraz Krzysztof Brodecki (Pelikan Łowicz).