2014-11-08 19:12:07

Karpaty Krosno wygrały w Kraśniku i są mistrzem jesieni

Piłkarze Karpat Krosno wygrali 1-0 w wyjazdowym pojedynku ze Stalą Kraśnik i na kolejkę przed końcem rundy zapewnili sobie mistrzostwo jesieni.

Pojedynek w Kraśniku był bardzo zacięty, a jego losy ważyły się do ostatnich minut. Jedyny gol padł dopiero w 81. minucie. Po stałym fragmencie gry i wrzutce w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył Bartłomiej Buczek, który głową skierował ją do siatki.

Gracze Karpat Krosno od 53. minuty grali w dziesięciu po tym jak z boiska wyrzucony został Kamil Chmielowski.

Od 57. minuty  grał Marek Fundakowski, który wrócił na murawę po poważnej kontuzji i ponad 5-miesięcznej przerwie.

Wygrana w Kraśniu oznacza, że "Karpaciarze" już teraz mogą być pewni mistrzostwa w rundzie jesiennej. Wszystko za sprawą kolejnego potknięcia Stali Rzeszów, która straciła punkty w meczu z Orlętami Radzyń Podlaski.

STAL KRAŚNIK - KARPATY KROSNO 0-1 (0-0)

0-1 Buczek (81)

Stal Kraśnik: Marcin Matysiak - Leziak (78. Kłyk), Pietroń, Mateusz Matysiak, Olenyuk, Skrajnowski (78. Wojtaszek), Chamera, Szewc, Biały, Pokotyliuk, Drozd

Karpaty Krosno: Hajduk - Chmielowski, Zych, Kolbusz, Popielarz, Sikorski, Krzysztoń (49. Kasza, 90. Kasperkowicz), Madeja, Owczar (57. Fundakowski), Walaszczyk, Buczek (89. Kozubal)

Sędziował: Marek Pająk (Mielec).Żółte kartki: Skrajnowski, Drozd (Stal), Chmielowski (Karpaty). Czerwona kartka: Chmielowski (53, druga żółta)

źródło: polskieligi.net / sportekspres.pl