2014-08-01 21:00:05

Zimny prysznic Stali Mielec w Sosnowcu

Zagłębie Sosnowiec pokonało Stal Mielec 4-1 w meczu 1. kolejki nowej centralnej 2 ligi. Honorowego gola dla mielczan zdobył Mateusz Cholewiak.

Piłkarze Stali Mielec nie byli faworytem potyczki w Sosnowcu, ale takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał. Podopieczni Rafała Wójcika po 22 minutach gry przegrywali 0-4.

Już w 8. minucie spotkania niefortunną interwencją we własnym polu karnym zanotował Krystian Getinger pakując piłkę do własnej siatki.

Później dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Jakub Arak, który do Zagłębia Sosnowiec trafił z rezerw Legii. Czwartego gola dla miejscowych zdobył Przemysław Mizgała, trafiając do pustej bramki.

W mieleckiej szatni w przerwie musiało być ostro, bo gracze Stali od pierwszych minut rzucili się do ataku. To jednak nie przynosiło efektów, bo miejscowi grali mądrze w defensywie, a mielczanom brakowało dokładności.

Honorowego gola zdobył w końcu w 73. minucie rezerwowy Mateusz Cholewiak, który po rzucie rożnym celnie przymierzył w zamieszaniu podbramkowym. Na więcej jednak mielczan nie było stać i z Sosnowca wracają bez punktów.

Kolejnym ligowym rywalem Stali będzie już za tydzień Kotwica Kołobrzeg. Spotkanie zostanie rozegrane w Mielcu.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - STAL MIELEC 4-1 (4-0)

1-0 Getinger (8-samobójcza)