http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2010-07-26 15:07:01

II liga przed sezonem 2010/2011 cz.III

Karuzela transferowa w drugiej lidze nabrała rozpędu, a zmiany w kadrach poszczególnych drużyn obejmują również sztaby szkoleniowe. Spory wpływ na wiele decyzji kadrowych miał z pewnością zakończony proces licencyjny, który ostatecznie pozytywnie przeszły wszystkie kluby.
 
 
 
 
 
 

Stal Rzeszów

 Rzeszowianie pozyskali czterech zawodników: doświadczeni defensorzy Krystian Lebioda (33 lata) i Jacek Maciorowski (32 lata) trafili do Rzeszowa z Stali Stalowa Wola, natomiast pomocnicy Krzysztof Weres (26 lat) z piątoligowej Górnovii (w przeszłości grał w drużynach juniorskich Stali), a Andreja Prokić (21 lat) z serbskiej Turbiny Lazarević.

Do drużyny, po okresie wypożyczenia, wrócił również Wojciech Reiman z Polonii Bytom. 
 
W kręgu zainteresowań znajduje się jeszcze 19-letni Gientijan Haxhijaj -obrońca Garbarni Kraków.
 
"Biało-niebieskich" opuścili natomiast: Artur Chałas, Ukonu Mba Chukwuemeka, Karol Cieślik (Partyzant Targowiska), Sylwester Sikorski (Karpaty Krosno) oraz Dmitrij Asnin i Tomasz Tomasik (obaj testowani byli przez Stal Stalowa Wola).
 

Stal Stalowa Wola 

Trener Adamus wciąż testuje kolejnych zawodników. Po odejściu Stanisława Wierzgacza, pierwszym kandydatem do gry w bramce "Stalówki" jest Bartłomiej Dydo (Wisłoka Dębica), który w ostatnim sparingu zaprezentował się lepiej od Białorusina Dmitrija Asnina (Stal Rzeszów).
 
Ponadto w ostatnich dniach w Stalowej Woli na testach stawili się m.in: Tomasz Tomasik ze Stali Rzeszów, Marcin Pilecki z KS-u Zaczernie, Roman Bobak z Siarki Tarnobrzeg, Michał Kowalski (Warmia Grajewo), Wojciech Jakubiec (Orlęta Radzyń Podlaski), Tomasz Demusiak (Roztocze Szczebrzeszyn), Artur Węska (Zagłębie Lubin (ME)), Michał Kachniarz oraz dwóch zawodników z Armenii trenujących ostatnio z Karpatami Krosno: Artur Minasjan (ostatnio Resovia) i Armen Gardjan.

Szkoleniowiec "Zielono-czarnych", prócz wspomnianego Dydy, chce zatrzymać Kamila Gęślę, Krystiana Getingera i wymienianego Michała Kachniarza (Chrobry Nowogrodziec), który gra na pozycji środkowego pomocnika.
 

Resovia Rzeszów 

Rzeszowski drugoligowiec zakontraktował już 11 nowych zawodników. Barwy Resovii w nowym sezonie reprezentowć będą: Pavol Húšťava, Tomasz Jakuszewski, Kamil Kościelny, Ján Krupa, Andrij Nikanowycz, Michał Ogrodnik, Marcin Pontus, Piotr Smolec, Szymon Stencel, Ilja Zítka oraz Łukasz Dzierżęga. Wszyscy podpisali kontrakty do czerwca 2011 roku.
 
Przedłużono również umowy z trzema zawodnikami dotychczasowej kadry: bramkarzem Marcinem Pietryką, oraz obrońcami Michałem Bogaczem i Piotrem Szkolnikiem.
 
W tym tygodniu trener Copjak ma zadecydować o przydatności młodego golkipera Fabiana Grądalskiego (Glinik Gorlice), wyjaśni się także sprawa bliskich przejścia do drużyny "Pasiaków"  19-letniego obrońcy Kmity Zabierzów Tomasza Kaczora oraz 26-letniego napastnika Naprzodu Jędrzejów Tomasza Iwańskiego. Resovia czeka również na ostateczną decyzje 18-letniego wychowanka dębickiej Wisłoki, reprezentującego obecnie Górnika Zabrze Mateusza Kantora.
 

Świt Nowy Dwór

Na pierwszym treningu przedstawiony został nowy trener bramkarzy oraz kierownik drużyny w jednym - Zbigniew Pocialik. W pierwszych zajęciach uczestniczyło również dwóch testowanych zawodników, byli to Łukasz Wolf (Nadnarwianka Pułtusk) oraz Tomasz Kuźma (juniorzy Polonii Warszawa). Trener Cecherz w kolejnych dniach przyglądał się również bramkarzowi Polonii Warszawa (ME) Hubertowi Lipczyńskiemu oraz Danielowi Ziąbskiemu, obrońcy KS Piaseczno.
 
Sporym osłabieniem dla drużyny jest na pewno decyzja o zakończeniu poważnej kariery na tym poziomie rozgrywek przez Szymona Lewickiego. Strzelec 13 bramek dla Świtu w poprzednim sezonie przenosi się do stołecznego Hutnika, gdzie zamierza kontynuować karierę, jednak z mniejszą intensywnością.
 
Możliwe jest również odejście bramkarza Bartłomieja Foglera, który wyjechał na testy do angielskiego Crewe Alexandra FC, występującego na poziomie League Two (IV liga).
 

Pelikan Łowicz 

Największym osłabieniem będzie odejście Damiana Chmiela. Pomocnik powraca do Podbeskidzia Bielsko-Biała z wypożyczenia. Oprócz niego w Łowiczu w nowym sezonie na pewno nie zagrają Marcin Krysiński, Wojciech Mordzakowski, Łukasz Janczarek oraz Krzysztof Zaremba. Łowicz może także opuścić Kamil Szymura. Młody stoper wypożyczony z Górnika Zabrze przebywał na testach w beniaminku I ligi - Ruchu Radzionków.

Do drużyny dołączył awizowany wcześniej Michał Adamczyk. Wychowanek „Ptaków” ostatni sezon spędził w Mszczonowiance Mszczonów, a od nowego powróci do swojego macierzystego klubu. Oprócz tego trener Robert Wilk będzie przyglądał się innemu piłkarzowi z Mszczonowa. Jest nim młody obrońca Łukasz Gołka, który ostatecznie zasili Pelikana.

Trener Wilk zdecydował również o przydatności do drużyny obrońcy Sebastiana Przybyszewskiego (29 lat, ostatnio Warta Poznań) oraz 19-letniego golkipera Piotra Kocęby, który mógłby zastąpić w roli drugiego bramkarza Mariusza Jędrzejewskiego (otrzymał propozycje z Mszczonowianki). Ponadto umowy na „Ptakami” podpisali już Przemysław Jakóbiak z Olimpii Grudziądz i Piotr Słyścio z Sokoła Aleksandrów Łódzki. W trakcie negocjacji jest transfer Macieja Wyszogrodzkiego (Wisła Płock) oraz Maxwell’a Kalu (Tur Turek).
 
Bardzo ważną informacją jest to, że zapadła decyzja zezwalająca Pelikanowi na grę na własnym obiekcie. Przypomnijmy, że jeżeli nie udałoby się przygotować do rozgrywek obiektu w Łowiczu, to wtedy mecze II ligi odbywałyby się w Kutnie.
 

Wigry Suwałki 

Bracia Łukasz i Paweł Waliccy zostali nowymi piłkarzami Wigier Suwałki. Bliźniacy urodzeni 13 maja 1991 roku w Suwałkach przez ostatnie kilka lat występowali w UKS SMS II Łódź i zostali wypożyczeni z tego klubu na rok.
 
Paweł może grać na prawej obronie lub pomocy. Ma za sobą 16 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-16, U-17, U-18). Łukasz natomiast jest ofensywnym pomocnikiem. Niedawno przebywał na konsultacji kadry U-19 prowadzonej przez Michała Globisza.
 

Sokół Sokółka 

Witold Mroziewski został nowym trenerem beniaminka II ligi Sokoła Sokółka. Na stanowisku zastąpił Mirosława Dymka. Asystentem trenera został Lucjan Trudnos pracujący ostatnio w Turze Bielsk Podlaski.
 
Na pierwszych zajęciach pod wodzą nowego szkoleniowca zjawiło się 23 graczy, a wśród nich kilku nowych zawodników: Przemysław Łapiński (Wigry Suwałki), Paweł Naliwajko, Grzegorz Jóźwiak (Pogoń Łapy), Przemysław Czeremcha i Kamil Czeremcha (Sudovia Szudziałowo).
 
Umowy z klubem podpisało także w ostatnich dniach dwóch nowych zawodników: Paweł Naliwajko z trzecioligowej Pogoni Łapy oraz Marek Gołębiewski. Ten drugi zawodnik ostatnie 3 i pół roku spędził w Grecji, jego ostatnim klubem był PAÓ Rouf.
 
Ponadto do Sokoła wrócił po okresie wypożyczenia Michał Kopeć z Mazura Karczew.
 
Obecnie głównym problemem Sokoła mogą być gracze młodzieżowi. Trener Mroziewski testował ostatnio braci Andrzeja i Karola Kosińskich. Obydwaj są bardzo dobrze znani asystentowi szkoleniowca, który prowadził ich w poprzednim klubie.
 

Motor Lublin

Po licznych problemach związanych z uzyskaniem licencji i zamieszaniu po fuzji ze Spartakusem Szarowola, lubelski Motor ma nowego prezesa. Po długim posiedzeniu zarządu władze Motoru ukonstytuowały się, wybierając na prezesa stowarzyszenia Beatę Czubacką. Wiceprezesem został Paweł Żmuda, natomiast funkcja sekretarza przypadła Marcinowi Wieczorkowi. Członkami zarządu zostali Grzegorz Szkutnik i Krzysztof Stachyra.

 
Pierwszych zajęć nie prowadził Bogusław Baniak, który przysłał miesięczne zwolnienie lekarskie. Zastąpił go trener Przemysław Delmanowicz. Prócz pierwszego trenera na zajęciach zabrakło João Carlosa (Flota Świnoujście?), Kamila Hempela, Łukasza Gieresza, Dawida Ptaszyńskiego i Przemysława Żmudy. Dwaj ostatni podpisali już kontrakty z Olimpią Grudziądz.
 
Podobnie umowy w nowym klubie podpisali już Michał Maciejewski i Tomasz Lenart, którzy związali się z beniaminkiem II ligi zachodniej Chojniczanką Chojnice.
 
Ostatecznie trenerem pierwszej drużyny został jednak Bohdan Bławacki, który prowadził ostatnio związanego z Motorem poprzez fuzję Spartakusa Szarowola.
 
Prawdopodobnie w najbliższych dniach na treningu Motoru pojawi się 21-letni środkowy obrońca Marcin Stanicki, który w minionym sezonie występował w Młodej Ekstraklasie w barwach Polonii Bytom.

Warunki kontraktów z Motorem uzgadniają (wytłuszczonym tekstem zawodnicy którzy złożyli podpisy na umowach): Iwan Dykyj, Ołeksandr Temeriwskyj, Witalij Melnyczuk, Pawło Stadnyckyj, Mychajło Diaczuk-Stawyckyj, Marek Fundakowski, Damian Rusiecki, Piotr Styżej, Kamil Droździel, Grzegorz Krystosiak, Patryk Dobromilski, Łukasz Jankowski, Rafał Kycko, Marceli Pacek, Ihor Bortniczuk, Krystian Wójcik, Marcin Popławski, Marcin Fiedeń i Łukasz Młynarski.

Sprawy kontraktowania zawodników, wg doniesień prasy, powinny zostaćzakończony w tym tygodniu.

Okocimski Brzesko
 
Podczas pierwszych zajęć trener Krzysztof Łętocha dysponował liczną, bo aż trzydziestoosobową kadrą. W niej znalazła się grupa ośmiu zawodników, która stara się o angaż w brzeskim klubie: pomocnik Dawid Basta (Poprad Muszyna), obrońca Paweł Czajka (Karpaty Siepraw), pomocnik Marcin Kosberg (Warta Sieraków), bramkarz Dawid Mieczkowski (Promień Opalenica), oraz czterem napastnikom Maciejowi Pierzyńskiemu (Promień Opalenica), Bartoszowi Praciakowi (Garbarnia Kraków), Dawidowi Rupie (Gwarek Zabrze) i Tomaszowi Wolanowi (Concordia Piotrków Trybunalski). W kolejnych dniach testowany był również Mateusz Miśtak, boczny pomocnik Tuchovii Tuchów.

Spośród zawodników, którzy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy Okocimskiego KS zabrakło trójki graczy: Tomasza Libery, Rafała Ceglińskiego, a także Tomasza Ogara. Pierwszemu z nich nie przedłużona zostanie umowa, natomiast pozostała dwójka przebywała na testach w innych klubach, w których ostatecznie znaleźli angaż (Zniczu Pruszków oraz Sandecji Nowy Sącz). Ponadto w barwach OKS nie zagrają już Sławomir Matras, Paweł Piotrowicz i Tomasz Kozieł.
 
Nowym zawodnikiem „Piwoszy” został 26-letni obrońca Mateusz Pawłowicz, wychowanek Górnika Wieliczka występujący ostatnio Dolcanie Ząbki. Z Cracovii (ME) wypożyczono także 20-letniego obrońcę Mateusza Urbańskiego, a z Górnika Zabrze 20-letniego napastnika Roberta Trznadla. Umowy podpisali Ukrainiec Iwan Łytwyniuk (Stal Stalowa Wola) i Słowak Gabriel Pisárik (Partizánie Bardejov).
 
Jeziorak Iława
 
Wśród nowych piłkarzy na pierwszym treningu pojawili się: Łukasz Wolak (Zatoka Braniewo), Łukasz Kuśnierz (Mrągowia Mrągowo), Łukasz Bednarz (BKS Bobrzanie Bolesławiec) oraz Marcin Derkowski (Zamek Kurzętnik). W zajęciach wziął również udział powracający po kilkumiesięcznej kontuzji - Cezary Ruczyński. Ponadto do zespołu mają dołączyć Iwo Zubrzycki – 26-letni pomocnik znany z występów m.in. w Polonii Warszawa, Jagiellonii Białystok i Zniczu Pruszków, a także bramkarz z Bułgarii – młodzieżowy reprezentant kraju.
 
W kolejnych dniach grupa trenujących powiększała się, a w gronie zawodników można było zobaczyć sporo nowych twarzy, m.in: Piotra Piceluka (Motor Lubawa), Adriana Korzeniewskiego (Start Nidzica), Krzysztofa Wróbla (Górnik Wieliczka), Adama Dudę (Lechia Gdańsk, ME), Krzysztofa Trzeciakowskiego i Filipa Jaworskiego (Delta Warszawa), Michała Romanowskiego (Mrągowia Mrągowo), Łukasza Kuśnierza (Mrągowia Magowo), Łukasza Bednarza (BKS Bobrzanie Bolesławiec) i Marcina Derkowskiego (Zamek Kurzętnik).
 
Wisła Płock

 Władze klubu rozwiązały umowy z Łukaszem Juszkiewiczem i Piotrem Burskim. W treningu pierwszego zespołu wziął natomiast udział obrońca Piotr Karwan, w minionym sezonie zawodnik Górnika Łęczna.

 

 

Olimpia Elbląg

 Tomasz Kasprzik, 17-nasto letni rezerwowy bramkarz Piasta Gliwice, został wypożyczony do Olimpii Elbląg. Zawodnik do tej pory zagrał w dwóch meczach w ekstraklasie oraz jedenastu w Młodej Ekstraklasie.

 

 

 

 

Znicz Pruszków

Drużynę spadkowicza z I ligi definitywnie opuści 21-letni napastnik Tomasz Chałas. Zawodnik, którym interesował się angielski Nottingham Forest, podpisał ostatecznie 3,5-letni kontrakt na grę w ekipie beniaminka Ekstraklasy Górniku Zabrze. Póki co jednak Chałas ma ważną umowę ze Zniczem i na Górny Śląsk przeprowadzi się w styczniu 2011.

 
Po stronie wzmocnień należy odnotować powrót do Pruszkowa Pawła Tomczyka (Górnik Łęczna) i Michała Hermana. Trener Robert Podoliński dołączył także do kadry pierwszej drużyny pięciu zawodników rezerw, którzy w poprzednim sezonie awansowali do IV ligi (Paweł Bylak, Maciej Machalski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Majewski, Adam Michalak).
 

Ruch Wysokie Mazowieckie
Czterech nowych zawodników pozyskał prowadzony przez Sławomira Kopczewskiego Ruch Wysokie Mazowieckie. Są to: Mateusz Wiech (Gryf 95 Słupsk), Patryk Pasko (juniorzy), Robert Speichler oraz Michał Fidziukiewicz (Jagiellonia Białystok). Nie doszedł do skutku transfer Przemysława Płoszczuka (Huragan Morąg). Jego klub postawił zbyt wygórowane warunki finansowe.

Po kontuzji do drużyny wraca Piotr Jaszczewski, a z drużyną trenuje gościnnie Daniel Iwanowski (ostatnio OKS 1945).

 

OKS 1945 Olsztyn

Olsztynianie ostatecznie utrzymali się w drugiej lidze, zajmując miejsce Motoru Lublin, który po spadku z I ligi wycofał się z rozgrywek, a z drugiej strony jednak zagra w II lidze na licencji Spartakusa Szarowola.
 
Paweł Nerek z Polonii Warszawa (ME), Paweł Baranowski z piątoligowych rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała i Jakub Kowalski (Wigry Suwałki) to najnowsze wzmocnienia OKS 1945. Do drużyny powrócił także Krzysztof Filipek (wypożyczenie z Ruchu Wysokie Mazowieckie).
 
Nadal nie wiadomo co z bramkarzem Piotrem Skibą (ostatnio niższe ligi angielskie), który trenuje z olsztyńskim zespołem od kilku tygodni. W najbliższych dniach testowani będą także Sebastian Zajączkowski (Huragan Morąg) oraz Dominik Kun (Vęgoria Węgorzewo) i Ormianin Sewak Safarian (Mazur Ełk). Ponadto drugą szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzyma Wojciech Białek, napastnik Motoru Lublin.
 
Trener Zbigniew Kaczmarek podał nazwiska zawodników, którzy odejdą z drugoligowca. Na tej liście znaleźli się: Daniel Iwanowski, Damian Falkowski oraz Andrzej Jaroń. Maciej Szostek i Mateusz Różowicz trenować będą z zespołem rezerw. Z drużyny odszedł Paweł Podhorodecki.
 

Start Otwock

Drużynę Startu opuścił Rafał Szwed, doświadczony obrońca i jednocześnie drugi trener Startu, mający za sobą grę w klubach Ekstraklasy oraz występ w Reprezentacji Ligi (?) (Puchar Króla w Tajlandii). 37-letni defensor nie porozumiał się z klubem w sprawie przedłużenia kontraktu i ostatecznie podjął się prowadzenia występującego w piątej lidze DKS-u Dobre Miasto. Podobnie sprawy potoczyły się w przypadku 22-letniego napastnika Jana Endzelma.
 

 

Puszcza Niepołomice

Niepołomiczanie zrezygnowali z testowanego Mateusza Siedlarza (Resovia). Podzielił on los wcześniej odesłanych Piotra Chlipały (ostatnio Resovia), Fabiana Grądalskiego (Glinik Gorlice) i Pawła Wojdały. W Puszczy nie zagra też Grzegorz Kmiecik, który miał zbyt wygórowane żądania finansowe.

Szansę na angaż wykorzystali Sebastian Janik i Patryk Ogórek. Ta dwójka dołączyła do pozyskanych wcześniej Pawła Szwajdycha, Łukasza Górskiego i Radosława Górki. Blisko kontraktu są Daniel Jarosz i Marcin Siedlarz. Nadal trenować z zespołem ma Dariusz Mielec.

 
Pojawiła się również możliwość sprowadzenia na zasadzie wypożyczenia 20-letniego obrońcy Łukasza Kominiaka. Występujący ostatnio w Sandecji Nowy Sącz zawodnik przeszedł ostagtnio do Warty Poznań, jednak klub ze stolicy Wielkopolski jest zdecydowany na wypożyczenie piłkarza do niższej ligi, aby ten mógł mieć szanse na regularne występy.
 

GLKS Nadarzyn 

23-letni pomocnik Przemysław Grajek (ostatnio Dolcan Ząbki) podpisał roczny kontrakt z GLKS-em Nadarzyn.
 
Bliski związania się umową z beniaminkiem II ligi jest także Michał Wojtczak ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, a na testach przebywa m.in. Jarosław Sochocki z Dolcanu Ząbki.

Zespół opuścili natomiast Michał Kucharski, który po zakończeniu okresu wypożyczenia powrócił do Znicza Pruszków, oraz Marcin Figiel, który związał się kontraktem z Odrą Wodzisław Śląski.

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

melex 2010-07-27 14:22:08 0 0

zrócie takie cos o 3 lidze :P z wiekszym rozbudowaniem na kluby z podkarpacia :)

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem