2014-05-21 23:55:25

Stal Stalowa Wola ograła Concordię w Elblągu

Piłkarze Stali Stalowa Wola wygrali w Elblągu z Concordią 2-0, dzięki czemu awansowali na miejsce dające im utrzymanie w 2 lidze wschodniej.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Żadna ze stron nie potrafiła wypracować sobie poważnej sytuacji do strzelenia bramki, a jeśli już piłka lądowała w okolicach pola karnego dobrze spisywały się defensywy obu drużyn.

Dopiero po przerwie wynik uległ zmianie. Wprowadzony na boisko Tomasz Płonka po prostopadłym podaniu od Wojciecha Reimana "położył" bramkarza Concordii i uderzył na pustą bramkę.

Prowadzenie wyraźnie ożywiło gości. Próbowali oni nadal atakować, a najbliższy powodzenia był strzał Radosława Mikołajczaka. Gracz Stalówki po wymanewrowaniu obrony i bramkarza gospodarzy oddał strzał z ostrego kąta - niestety nie celny.

Przyjezdni ostatecznie dobili przeciwnika w 86.minucie. Reiman uderzył mocno, i co najważniejsze celnie z rzutu wolnego zdobywając drugą bramkę dla Stali.

CONCORDIA ELBLĄG - STAL STALOWA WOLA 0-2 (0-0)
0-1 Płonka (61)
0-2 Reiman (87-wolny)

Concordia Elbląg: Matłoka - Fujikawa, Broniarek (87. Galeniewski), Burzyński, Gonzalez Perez (79. Zejglic), Ondua (65. Lopez), Nakatni, Okada, Perez Zapata, Ibanez, Lewandowski (89. Jastrzębski).

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Mistrzyk, Bogacz, Czarny, Bartkiewicz, Agrasiński, Reiman, Kachniarz (52. Płonka), Łanucha, Sacha (52. Kantor), Mikołajczak (90. Fabianowski).

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń). Żółte kartki: Broniarek, Ondua - Mikołajczak, Kantor, Płonka.

źródło: polskieligi.net / stalstalowawola.pl