2014-05-21 22:55:21

Porażka Siarki z Wigrami Suwałki. Tarnobrzeżanie tracą przewagę

W dzisiejszym meczu piłkarze Siarki Tarnobrzeg ulegli 0-3 zespołowi Wigier z Suwałk – bezpośredniemu konkurentowi do awansu.

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na to, że mecz tak fatalnie zakończy się dla „Siarkowców”. Praktycznie cała pierwsza połowa przebiegła pod znakiem mądrej gry w defensywie i szukania swoich szans w kontratakach. Taką taktykę preferowały obie drużyny.

W 42. minucie miało miejsce zdarzenie kluczowe dla tego spotkania. Wtedy to Wigry zdobyły swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Stało się to po błędzie obrońcy Siarki, który pozwolił wyprzedzić się zawodnikowi gości Mateuszowi Żebrowskiemu. Obrońca Wigier po doskonałym podaniu od partnera z drużyny nie mógł zrobić nic innego jak umieścić piłkę pomiędzy słupkami bramki strzeżonej przez Artura Melona.

Druga połowa nie przyniosła wielkiej zmiany w stylu gry drużyny z Tarnobrzega. Nadal starali się oni grać uważnie z tyłu i coraz śmielej poczynać sobie w ofensywie.

Niestety starania gospodarzy nie przyniosły efektu. Marzenia o korzystnym dla „Siarkowców” rezultacie rozwiał w 83. minucie Karol Mackiewicz, który strzałem zza pola karnego zdobył druga bramkę dla zespołu z Suwałk. Piłka wpadła do tarnobrzeskiej bramki obok kompletnie zaskoczonego strzałem Melona.

Wyższość zespołu gości przypieczętował w 88. minucie Sebastian Radzio. Zawodnik Wigier wykończył niezwykle efektowny kontratak swojej drużyny stawiając „kropkę nad i” w dzisiejszym spotkaniu.

Po meczu tarnobrzescy kibice mieli wiele pretensji do swoich ulubieńców, zarzucając im głównie brak zaangażowania w ostatnich spotkaniach kluczowych w walce o awans. W obronie drużyny stanął najlepszy zawodnik Siarki – Dariusz Frankiewicz, który po kontuzji wrócił do gry i błyszczał na boisku. Niestety i jego argumenty nie spotkały się ze zrozumieniem wśród kibiców.

„Siarkowcom” z przewagi jaką mieli nad zespołem Wigier pozostał już tylko 1 punkt. Na trzy kolejki przed końcem sezonu to żadna przewaga, więc aby awansować do nowej drugiej ligi piłkarze z Tarnobrzega będą musieli zacząć znów wygrywać.

SIARKA TARNOBRZEG - WIGRY SUWAŁKI 0-3 (0-1)
0-1 Żebrowski (42)
0-2 Mackiewicz (83)
0-3 Radzio (89)

Siarka Tarnobrzeg: Melon - Nadolski, Baran, Makowski, Persona (46. Ciećko), Stępień, Frankiewicz (75. Popiela), Tunkiewicz (22. Figiel), Koczon, Buras (76. Wróbel), Truszkowski.

Wigry Suwałki: Salik - Bartkowski, Wenger, Karankiewicz, Bogusz, Mackiewicz, Michałowski, Tarnowski (16. Luksys; 83. Jeriomenko), Żebrowski (85. Romachów), Radzio, Tuttas (65. Karłowicz).

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Wróbel, Buras, Makowski, Nadolski - Luksys, Karankiewicz, Bartkowski. Widzów: 2500

źródło: polskieligi.net / własne (chmura) / suwalki24.pl