2014-05-18 21:52:15

Stal Mielec pokonała Limanovię w meczu "o 6 punktów"

Walcząca o utrzymanie w 2 lidze wschodniej Stal Mielec wygrała na własnym stadionie z konkurującą, podobnie jak mielczanie, o pierwszą ósemkę Limanovią Limanowa 3-0.

Prowadzona w dzisiejszym meczu przez Janusza Białka Stal pierwszą bramkę strzeliła w 35 minucie meczu. Mocnym i celnym uderzeniem z rzutu wolnego z około 30 metrów popisał się Krystian Getinger. Po jego strzale piłka zanim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Stalowców postraszył Grzegorz Kmiecik. Biało-niebiescy odpłacili Limanovii akcją, po której wywalczyli rzut karny. Kamil Radulj nie dał szans bramkarzowi gości i w 48. minucie było 2-0.

W tracie drugiej połowy na boisku pojawił się Piotr Gawęcki i niedługo po wejściu zmarnował sytuację sam na sam. Zrehabilitował się na 5 minut przed końcem. Po wrzutce w pole karne z rzutu rożnego głową skierował piłkę do bramki rywala.

1-0 Getinger (35-wolny)
2-0 Radulj (48-karny)
3-0 Gawęcki (85)