http://www.smsrzeszow.pl/podstawowka/pl/aktualnosc/572/spotkanie-naborowe

2010-07-16 14:07:27

sparing: Partyzant Targowiska - Stal Sanok 1-0

Piłkarze III-ligowych Partyzanta Targowiska i Stali Sanok zmierzyli się w sparingu. Lepsi byli Ci pierwsi zwyciężając 1-0. Obydwie drużyny testowały wielu nowych zawodników.
 
W Targowiskach i Sanoku trwają wielkie testy piłkarzy przymierzanych do gry. Trzecioligowcy z dawnego województwa krośnieńskiego spotkali się na grze kontrolnej w Pustyni k. Dębicy, gdzie Partyzant od poniedziałku przebywa na obozie.
 
- W I połowie prowadziliśmy grę i to był ciekawy, twardy pojedynek. Po przerwie to Sanok miał na boisku więcej doświadczonych zawodników i stwarzał lepsze sytuacje – opowiadał Mirosław Kalita, trener Partyzanta.

W II połowie w składzie ekipy z Targowisk pojawili się trzej młodzieżowi zawodnicy z Ukrainy - rozgrywający Stiepan Macko, prawy pomocnik Iwan Karapinka (obaj to wychowankowie Karpat Lwów) oraz boczny obrońca Wasyl Hirka. - Najlepiej z nich zaprezentował się Macko, szybki, dobrze wyszkolony technicznie, z niezłym uderzeniem z dystansu – opowiadał Kalita.

W obronie ekipy z Targowisk swoją przydatność do gry udowadniał Mariusz Wolański (ostatnio Pogoń Leżajsk), którego Kalita śietnie zna z czasów wspólnej gry w Wisłoce Dębica.

Po przerwie zadebiutował też 16-latek Krystian Michałek, napastnik.W Sanoku także testy. – Szukamy przede wszystkim bramkarza, bo raczej odejdzie Łukasz Psioda oraz środkowego obrońcy, gdyż absencja Mariusza Sumary może potrwać dłużej, niż do września – opowiadał prezes Józef Konieczny.

Jednym ze sprawdzanych golkiperów był Tomasz Król z Polonii Przemyśl, były bramkarz Resovii, drugim - młodzieżowiec ze Śląska.

Na pozycję libero przymierzany jest 30-letni Tomasz Twardawa, były piłkarz m.in. Ruchu Chorzów, KS Myszków, GKS-u Bełchatów, Zagłębia Sosnowiec, Grunwaldu Ruda Śląska, Walki Makoszowy, Victorii Jaworzno, Przeboju Wolbrom, Hetmana Zamość, Okocimskiego Brzesko, Polonii Świdnica i - ostatnio - znów ekipy z Jaworzna.

Zawodnik imponuje warunkami fizycznymi (194 cm) i w parze z Piotrem Łuczką (192) będzie tworzył chyba najwyższy duet stoperów w III lidze.

- Skład się krystalizuje, jest już 32 zawodników. Podjęliśmy już pewne decyzje, ale kontrakty będziemy podpisywać dopiero w weekend. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to powinniśmy walczyć o minimum czołówkę III ligi – dodawał Konieczny.

PARTYZANT TARGOWISKA – STAL SANOK 1-0 (1-0)
1-0 Sokół (27)
 
źródło: Nowiny

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem